Sobota, 25 maja 2019r. Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
szukaj w  pb.info.pl   katalog firm   targi    
 
 
Diamentowa brosza Książąt Lubomirskich na aukcji WOŚP

Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /archiwum/sub/showSingleArticleAdInfo.php on line 13
2012-01-30 12:02:34 ZNANI, WYDARZENIA, BIŻUTERIA


Choć Wielki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy miał miejsce 8 stycznia, zbiórka pieniędzy trwa nadal i wciąż można wesprzeć Orkiestrę. Taką okazję dają aukcje charytatywne, a na jednej z nich wystawiona została diamentowa brosza Książąt Lubomirskich, przekazana przez Księcia Jana Lubomirskiego-Lanckorońskiego wraz z żoną Księżną Dominiką Kulczyk-Lubomirską.


Diamentowa brosza Książąt Lubomirskich na aukcji WOŚP
Ocena: 5,17Wystawiona na aukcję WOŚP biżuteria to brosza w stylu antycznym w kształcie ośmiościanu, wykonana ze złota i srebra, wysadzana 56-oma rozetami diamentowymi. Kamień centralny stanowi kwarc dymny. Brosza składa się z części górnej i dolnej, które połączone są ze sobą w sposób ozdobny złotymi szarnierami. Górna część broszy to osiem płaszczyzn, w których wycięte i wycyzelowane są ozdobne ażury. Całość wysadzana jest rozetami diamentowymi oprawionymi w korny, podkreślona zdobieniem w stylu milgryfu.


Diamentowa brosza Książąt Lubomirskich na aukcji WOŚP
Portret Elżbiety Sieniawskiej
Ocena: 4,75Jest to replika broszy Elżbiety z Lubomirskich Sieniawskiej, która wykupiła Pałac Wilanowski od Jana III Sobieskiego. Należała ona do najbardziej wpływowych kobiet w Rzeczpospolitej przełomu XVII i XVIII wieku. Była córką Stanisława Herakliusza Lubomirskiego, w młodości należała do dworu królowej Marii Kazimiery Sobieskiej. Obraz z jej podobizną aktualnie można oglądać w Muzeum Pałacu w Wilanowie. Mecenat artystyczny rodu Lubomirskich kształtował rezydencję Wilanowską przez niemal cały XVIII wiek. Do dziś w samym pałacu i historycznych zbiorach muzeum zachowały się dzieła sztuki z tego okresu, wystawiane w ramach wystawy „Lubomirscy w Wilanowie. Polityka i prywatność”, wpisanej w ekspozycję stałą Muzeum w Wilanowie


Diamentowa brosza Książąt Lubomirskich na aukcji WOŚP
Paweł Jaskanis, dyrektor Muzeum Pałacu w Wilanowie,
Jan Lubomirski-Lanckoroński i Dominika Kulczyk-Lubomirska
Ocena: 4,33Autorem repliki jest Robert Ulański - jubiler specjalizujący się w wykonywaniu biżuterii dawnej. Jego prace to eksponaty pojedyncze, wykonane całkowicie ręcznie według starej szkoły sztuki złotniczej, cechujące się niezwykłą precyzją wykonania.

Dokładny opis aukcji znajdą Państwo pod linkiem:
http://aukcje.wosp.org.pl/show_item.php?item=598701
 
 

Wyślij e-mail rekomendujący nasz serwis
Adresat e-mail
 
 
Diamentowa brosza Książąt Lubomirskich na aukcji WOŚP
Choć Wielki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy miał miejsce 8 stycznia, zbiórka pieniędzy trwa nadal i wciąż można wesprzeć Orkiestrę. Taką okazję dają aukcje charytatywne, a na jednej z nich wystawiona została diamentowa brosza Książąt Lubomirskich.

czytaj cały artykuł
 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 

 
Waszym zdaniem
 
Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu
 
NEWS
 
 

Copyright © 2000-2019 Polska Biżuteria. Wszelkie prawa zastrzeżone. Strony internetowe L77