Wtorek, 18 lutego 2020r. Konstancji, Krystiana, Sylwany
szukaj w  pb.info.pl   katalog firm   targi    
 
 
SREBRO już trwa!

Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /archiwum/sub/showSingleArticleAdInfo.php on line 13
2012-05-07 12:38:03 WYDARZENIA, Konkursy, BIŻUTERIA


Tegoroczne SREBRO w Legnicy trwa już oficjalnie od 2 maja. Jego trzydziesta trzecia edycja obejmie 17 ekspozycji oraz wydarzenia towarzyszące – pokaz mody, warsztaty plastyczne, szereg działań artystycznych, dyskusje o sztuce i happeningi.  W tym roku główny weekend Festiwalu to 11 – 12 maja 2012.


SREBRO już trwa!
Ocena: 0,00Najważniejszym wydarzeniem Festiwalu jak zawsze będzie Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej, w tym roku pod hasłem RYTUAŁ. Na wystawie pokonkursowej zobaczymy prace 56 artystów (głównie z Europy, ale także z Chile, Izraela, Kanady i Korei) wybrane przez jury z rekordowej liczby 561 projektów nadesłanych przez 342 artystów z 42 krajów.  Konfrontację ocen jurorów umożliwi – jak co roku – „Holownia”, czyli prezentacja prac niezakwalifikowanych do wystawy głównej.


SREBRO już trwa!
Monika Czechowska
Ocena: 3,00W ramach cyklu „Sylwetki Twórców” organizatorzy zaprezentują cztery ekspozycje. Będą to inspirowane tradycją i przyrodą Japonii prace Marii Ishikawy odkrywające „Równoległe Światy”; żelazne, ale równocześnie lekkie i finezyjne formy biżuteryjne Silke Trekel („Figury przestrzenne”) oraz duża retrospektywna wystawa holenderskiego twórcy  Hermana Hermsena („Meandry”). Polskim akcentem w tym kwartecie będzie utrzymana w czerni i bieli, pełna światła biżuteria Małgorzaty Kalińskiej („W innym świetle”).


SREBRO już trwa!
Herman Hermsen
Ocena: 4,00Cykl „Srebrne Szkoły” pokaże przekrój twórczości złotniczej z uczelni w niemieckim Halle i szkockim Dundee, a w cyklu „Debiuty” zaprezentowana zostanie twórczość dwóch świeżo upieczonych absolwentek łódzkiej ASP – Anny Kanickiej i Doroty Sokołowskiej.


SREBRO już trwa!
Dorota Sokołowska
Ocena: 4,00Duże zbiorowe ekspozycje zaprezentują biżuterię z Wielkiej Brytanii, Czech i Polski. Pierwsza to projekt „Renesans” grypy Dialogue Collective związanej z London Metropolitan University. Wystawy grupy słyną z interakcyjności, a zderzenie uznanych nazwisk i nowych projektantów zapewnia różnorodność i świeżość. Druga prezentacja to pokaz biżuterii, designu i szkła mistrzów i studentów Katedry Designu Uniwersytetu Technicznego w Libercu. Na wystawie poza biżuterią zobaczymy szkło użytkowe, rzeźby, instalacje i obiekty. Trzecią będzie ekspozycja prezentująca krzemień pasiasty – prócz biżuterii zawierać ona będzie także część dotyczącą historii tego „sandomierskiego” surowca. Swoje prace pod wspólnym tytułem „Czas” pokażą również czterej absolwenci ASP w Łodzi – Marcin Bogusław, Bartek Chmielewski, Filip Jackowski i Michał Wysocki – działający w grupie artystycznej Au+.


SREBRO już trwa!
Paolo Scura
Dialogue Collective
Ocena: 3,00W Legnicy pokazane zostaną również trzy ekspozycje pokonkursowe: Preziosa Young organizowana przez florencką szkołę biżuterii Le Arti Orafe, Amberif Desing Award, której organizatorem są Międzynarodowe Targi Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich Amberif w Gdańsku oraz Prezentacje 2011 przygotowane przez Stowarzyszenie Twórców Form Złotniczych, Międzynarodowe Centrum Targowe w Warszawie oraz Pracownię Sztuk Plastycznych.


SREBRO już trwa!
Bartek Chmielewski
Czas
Ocena: 5,94W ramach wydarzeń towarzyszących organizatorzy planują promocję wydawnictwa „Silvermeetings Legnica. Współczesna biżuteria w Legnicy 1979-2011”, które podsumowuje trzydziestoletnią historię Festiwalu. Odbędzie się także pokaz biżuterii i mody, happeningi, warsztaty plastyczne i akcje promocyjne.

Warto pamiętać, że Legnicki Festiwal Srebro to także niezapomniane spotkania z twórcami, oryginalne wydarzenia z pogranicza sztuki i designu, a przede wszystkim możliwość obcowania z najbardziej nieszablonową i niekonwencjonalną biżuterią projektowaną przez najlepszych artystów z Europy i świata.

Festiwalowe wystawy czynne będą do 24 czerwca.

Akcje plastyczne towarzyszące Legnickiemu Festiwalowi SREBRO 2012:

Podczas warsztatów i plenerowych akcji artystycznych uczestnicy, używając rozmaitych mediów i środków artystycznego wyrazu będą tworzyli w przestrzeni miejskiej prace inspirowane srebrem i nawiązujące do legnickiego Festiwalu:

08.05
15.00 -17.00   Biżuterownia - warsztaty biżuteryjne dla dzieci, Galeria Gwarna

09.05
15.00 -18.00   Srebro kołem się toczy - działania artystyczne na rynku

11.05
16.45 - 17.15   Peregrynacja i intronizacja Złotego Palucha korowód i osadzenie na tronie patrona złotników, górników, galerników i LF Srebro - korowód w przestrzeni miejskiej

12.05  
15.00    W Legnicy oddychamy srebrem - akcja happeningowa na rynku promująca LF Srebro

12.05
15.00    Rytuał - wystawa fotografii i grafiki cyfrowej w plenerze rynku i w Galerii Piastów

14 - 20.05 
11.00 - 18.00     Kiermasz biżuterii w Galerii Gwarna                           

11 - 27.05 
12.00 - 13.00     Coffee happy hour - przed Galerią RING

Zobacz także:
Program Srebra
Rytuał


 
 

Wyślij e-mail rekomendujący nasz serwis
Adresat e-mail
 
 
SREBRO już trwa!
Tegoroczne SREBRO w Legnicy trwa już oficjalnie od 2 maja. Jego trzydziesta trzecia edycja obejmie 17 ekspozycji oraz wydarzenia towarzyszące – pokaz mody, warsztaty plastyczne, szereg działań artystycznych, dyskusje o sztuce i happeningi.  W tym roku główny weekend Festiwalu to 11 – 12 maja 2012.
czytaj cały artykuł
 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 

 
Waszym zdaniem
 
Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu
 
NEWS
 
 

Copyright © 2000-2020 Polska Biżuteria. Wszelkie prawa zastrzeżone. Strony internetowe L77