Poniedziałek, 24 lutego 2020r. Boguty, Bogusza, Macieja
szukaj w  pb.info.pl   katalog firm   targi    
 
 
Martyna Tejwan - Trend-Skaut 2012

Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /archiwum/sub/showSingleArticleAdInfo.php on line 13
2012-05-15 13:11:52 BIŻUTERIA, Sylwetki


Z Martyną Tejwan, Trend-Skautem Polskiej Biżuterii 2012, rozmawiamy o podobieństwach i różnicach pomiędzy architektem a projektantem biżuterii, potrzebie eksperymentowania i kobiecej wrażliwości.


Martyna Tejwan - Trend-Skaut 2012
Ocena: 5,00Co skłoniło architekta do zainteresowania się projektowaniem biżuterii?
To zabawne, ale to głównie… czas. Na efekt projektu jubilerskiego wystarczy poczekać kilka godzin. Koncepcja wraz z realizacją pełnej kolekcji zajmuje do kilku tygodni. To niezwykle szybko w porównaniu do wieloletniej pracy nad projektem architektonicznym, która od fazy konkursu do zakończania budowy trwa kilka lat. Oczywiście jest różnica w satysfakcji po zakończeniu pracy. Cieszy mnie, kiedy mogę wziąć do ręki np. ukończone kolczyki, jednak wejście do budynku, który się współprojektowało to coś oszałamiającego i onieśmielającego zarazem.

Drugim istotnym elementem, który przemawiał za zajęciem się jubilerstwem, to pełna kontrola nad projektem. Budynek to dzieło wielu osób lub zespołów, a na jego końcowy wygląd ma wpływ wiele czynników. Przy projektowaniu biżuterii jedynym, co mnie ogranicza, jest materia oraz ja sama. A po zakończeniu pracy mogę o sobie powiedzieć, że jestem jedynym autorem i wykonawcą projektu.

Jest też jeszcze trzeci powód, a była potrzeba tworzenia na poziomie manualnym, którą mam od zawsze. Od dziecka, ku przerażeniu rodziców, zamiast bawić się lalkami wolałam skręcać i wycinać sobie zabawki. Kawałki drutów, śrubki, patyczki, gałganki i kolorowe papiery wygrywały z najpiękniejszą lalką, a jak wiadomo w latach osiemdziesiątych zdobycie ładnej zabawki było nie lada wyczynem. Projektowanie jest dla mnie formą wyrażania swojej wrażliwości, bardzo kobiecej, o nieco infantylnym zabarwieniu.


Martyna Tejwan - Trend-Skaut 2012
Ocena: 5,00Martyna Tejwan - Trend-Skaut 2012
Ocena: 4,50Czy zajmuje się Pani już tylko projektowaniem biżuterii i to stało się Pani sposobem na życie?
Czy zrezygnowałam z pracy architekta? Nie, i nie chcę tego robić. Posiadanie drugiego zawodu daje mi wolność w tworzeniu biżuterii. Nie jest ona moim źródłem utrzymania i dzięki temu nie muszę iść na kompromis związany z zapotrzebowaniem rynku. To olbrzymi komfort.


Martyna Tejwan - Trend-Skaut 2012
Ocena: 4,60A dlaczego aplikowała Pani na Trend Skauta Polskiej Biżuterii?
Aplikowałam na platformę „Trend-Skaut”, ponieważ chciałam sprawdzić, czy to co robię może się spodobać, czy może zostać zauważone i docenione. Poza tym miło dołączyć do świetnego grona młodych twórców, którzy zostali wyróżnieni tą nagrodą w poprzednich latach.


Martyna Tejwan - Trend-Skaut 2012
Ocena: 4,50Na co Pani liczy, biorąc udział w tej platformie?
Dzięki platformie będę mogła pierwszy raz się wystawić na targach w pojedynkę, pierwszy raz w Krakowie. Mam nadzieję, że mój udział w targach przełoży się na nowe kontakty i że więcej osób zapozna się z moją biżuterią – a to jest zawsze impuls do rozwoju.

Czym się Pani inspiruje przy projektowaniu?
Stosuję bardzo różne materiały, eksperymentuję. Ze srebrem zestawiam papier, plastik, len, sznury itp. Ostatnio zachwyciłam się aluminium, które pozwala tworzyć bogate, kolorowe, rozbudowane formy, a jednocześnie niezwykle lekkie i delkatne. Inspiracją jest właściwie wszystko, cały otaczający mnie świat.

A jakie prace zobaczymy na Jubinale?
Na Jubinale będzie można zobaczyć przede wszystkim rozbudowaną o nowe elementy kolekcje „flowers in color” oraz „organic pearl”.


Martyna Tejwan - Trend-Skaut 2012
Ocena: 4,50Martyna Tejwan - Trend-Skaut 2012
Ocena: 4,33Dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia na targach. Do zobaczenia w Krakowie.


Martyna Tejwan - Trend-Skaut 2012
Ocena: 4,71Martyna Tejwan, Platforma Trend-Skaut Polskiej Biżuterii
Targi Jubinale, 17 – 19 maja, Stoisko 203
Kraków, ul. Centralna 41 A


 
 

Wyślij e-mail rekomendujący nasz serwis
Adresat e-mail
 
 
Martyna Tejwan - Trend-Skaut 2012
Z Martyną Tejwan, Trend-Skautem Polskiej Biżuterii 2012, rozmawiamy o podobieństwach i różnicach pomiędzy architektem a projektantem biżuterii, potrzebie eksperymentowania i kobiecej wrażliwości.
czytaj cały artykuł
 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 

 
Waszym zdaniem
 
Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu
 
NEWS
 
 

Copyright © 2000-2020 Polska Biżuteria. Wszelkie prawa zastrzeżone. Strony internetowe L77