Wtorek, 18 lutego 2020r. Konstancji, Krystiana, Sylwany
szukaj w  pb.info.pl   katalog firm   targi    
 
 
Polski desing ląduje w Berlinie

Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /archiwum/sub/showSingleArticleAdInfo.php on line 13
2013-06-03 14:30:45 TRENDY, WYDARZENIA, Zagranica, Wystawy


W kwietniu wystawę must have from Poland można było podziwiać na największych na świecie targach designu w Mediolanie, za kilka dni ponownie wyruszy w świat. Tym razem będzie można ją obejrzeć na 11. edycji DMY International Design Festival w Berlinie.


Polski desing ląduje w Berlinie
Ocena: 0,00


 
W dniach 5-9 czerwca na terenie zabytkowego lotniska Tempelhof w Berlinie odbędzie się DMY – najważniejszy festiwal designu w Niemczech. Prezentuje nowe trendy, koncepcje oraz kierunki rozwoju współczesnego wzornictwa. Każdego roku festiwal zajmuje powierzchnię ponad 14.000 m2, a w starych hangarach prezentuje się ponad 700 wystawców z 30 państw. Festiwal odwiedza każdorazowo ponad 30 000 osób!

 Polska jest oficjalnym gościem tegorocznej edycji DMY. Instytut Polski w Berlinie przygotował z tej okazji projekt Polish Design Focus w ramach którego zaprezentowanych zostanie ponad 40 firm, instytucji, szkół projektowych oraz młodych projektantów. Uczestnicy zostali wybrani przez grono polskich specjalistów w dziedzinie designu – krytyków, kuratorów, wykładowców – m.in. Czesławę Frejlich, Michała Stefanowskiego, Agnieszkę Jacobson-Cielecką, Marek Cecułę. Jednym z wybranych projektów jest must have from Poland.


Polski desing ląduje w Berlinie
Ocena: 0,00To przygotowana przez Łódź Design Festival kolekcja 34 przykładów mądrej i świadomej strategii inwestowania w design.
- Wystawa prezentuje i promuje polskie wzornictwo przemysłowe, pokazuje najciekawsze polskie projekty i przedmioty zaprojektowane przez polskich designerów. Wszystkie pokazane na wystawie przedmioty są wdrożone do produkcji, duża ich część produkowana przez samych projektantów – Ewa Solarz, kuratorka wystawy.

Łódź Design Festival
Łódź Design Festival to wydarzenie, które od 2007 r. tworzy platformę wymiany myśli i doświadczeń dla środowisk twórczych identyfikujących się z szeroko rozumianym designem, oraz dla biznesu. Dzięki staraniom organizatora imprezy – Łódź Art Center – oraz wsparciu licznych partnerów, festiwal w ciągu kilku lat przeistoczył się z lokalnej, składającej się z paru wystaw imprezy, urastając do rangi największego w Polsce wydarzenia w całości poświęconego projektowaniu. Prezentuje on design w różnych jego odsłonach – od wzornictwa przemysłowego, poprzez art i craft design, projektowanie graficzne i architekturę, aż po modę. Centralnym punktem festiwalu Łódź Design jest zawsze tematyczny program główny, składający się z wystaw kuratorskich, a jego dopełnienie oraz rozwinięcie stanowi otwarty i bogaty repertuar wydarzeń towarzyszących. Wśród nich centralne miejsce zajmują: wykłady prowadzone przez światowej sławy specjalistów, konkurs dla młodych projektantów make me! oraz przegląd portfolio, który umożliwia studentom i absolwentom szkół artystycznych bezpośrednią konfrontację swoich pomysłów z profesjonalistami (kuratorami, projektantami i producentami).  
 
 

Wyślij e-mail rekomendujący nasz serwis
Adresat e-mail
 
 
Polski desing ląduje w Berlinie
W kwietniu wystawę must have from Poland można było podziwiać na największych na świecie targach designu w Mediolanie, za kilka dni ponownie wyruszy w świat. Tym razem będzie można ją obejrzeć na 11. edycji DMY International Design Festival w Berlinie.
czytaj cały artykuł
 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 

 
Waszym zdaniem
 
Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu
 
NEWS
 
 

Copyright © 2000-2020 Polska Biżuteria. Wszelkie prawa zastrzeżone. Strony internetowe L77