Opublikowane przez:Andrzej Sadowski (administrator) - PB Group

Data: 06/26/2013 14:58:49
Kategoria: Technika i Technologia | Tablica: Technika i technologia | Źródło: amber.com.pl
Sprawdź, czy Twój bursztyn jest prawdziwy!

BADANIE WYROBÓW BURSZTYNOWYCH NA JEDYNYM W KRAKOWIE SPEKTROMETRZE


Zachęcamy do sprawdzania autentyczności bursztynu i wyrobów z niego wykonanych na jedynym w Krakowie – i jednym z trzech wykorzystywanych w tym celu w całej Polsce – spektrometrów.

Obecnie stwierdzenie autentyczności bursztynu nastręcza coraz większych trudności, a jego podróbki są coraz doskonalsze i tym samym bardzo trudne do rozpoznania. Ofiarami tych nieuczciwych praktyk padają nie tylko klienci ostateczni, ale także sami właściciele sklepów i salonów z biżuterią, którzy nie mają dostępu do aparatury badawczej. 

Taka aparatura – niezawodny, nowoczesny spektrometr NICOLET iS10 – jest już dostępna w Laboratorium Bursztynu działającym przy powstającym Muzeum Bursztynu w Krakowie przy ul. Jana 2 (planowane otwarcie w lipcu 2013). Badania są potwierdzane specjalnym świadectwem sygnowanym przez Bursztynowy Portal amber.com.pl.

Lubi to

jubicom.eu
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookie.