Opublikowane przez:Andrzej Sadowski (administrator) - PB Group

Data: 10/09/2014 10:45:50
Kategoria: Targi i Giełdy | Tablica: Złoto Srebro Czas | Źródło: zlotosrebroczas.com
Złoto Srebro Czas 2014 za nami

15. edycja targów Złoto Srebro Czas stała pod znakiem trendów w jubilerskiej modzie i promocji wystawców. Tradycyjnie trwała ona trzy dni, jednak – w przeciwieństwie do lat ubiegłych – rozpoczęła się w czwartek 2 października.

Niezależnie od sytuacji ekonomicznej największym zaufaniem cieszą się sprawdzone rozwiązania biznesowe. W polskiej branży jubilersko-zegarmistrzowskiej z całą pewnością są to targi Złoto Srebro Czas, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wystawców. Jednym z czynników wspierających rozwój imprezy jest program promocji branży jubilerskiej i bursztynniczej realizowany na zlecenie Ministerstwa Gospodarki przez konsorcjum „Bursztyn. Skarb Polski”. Targi Złoto Srebro Czas są na liście imprez rekomendowanych, co wpływa na wzrost liczby wystawców oraz zróżnicowanie oferty, a organizowane w ramach programu pokazy biżuteryjnej mody podnoszą atrakcyjność programu ramowego. W ramach realizacji tego programu w ubiegłym roku targi odwiedziła misja zagranicznych kupców, w tym roku organizatorzy była to grupa dziennikarzy z Niemiec, Włoch, USA i Chin.

W programie tegorocznej edycji dominowały wydarzenia dedykowane 25-leciu przemian na rynku współczesnej biżuterii oraz jubileuszowi 15-lecia targów Złoto Srebro Czas. Wiodącym wydarzeniem był projekt „25 na 25. Biżuteria czasu wolności”, w ramach którego zorganizowana została wystawa prac 25 wybranych twórców oraz przyznane wyróżnienia dla Projektanta, Popularyzatora i Organizatora 25-lecia. Wyjątkowy jubileusz 190-lecia istnienia obchodzi w tym roku również znany producent platerów Hefra. Głównym miejscem jego obchodów są właśnie targi Złoto Srebro Czas, gdzie została zaprezentowana wystawa historycznych eksponatów produkowanych przez Henneberga i Frageta. Te wydarzenia nie przyćmiły jednak stałych punktów programu ramowego, takich jak m.in. ogłoszenie wyników konkursów„Prezentacje” oraz „Złoto i Srebro w Rzemiośle”, czy też wręczenia„Nagrody Ministra Gospodarki za Najlepszy Wyrób Targów Złoto Srebro Czas 2014” i „Bursztynowej Róży” jako symbolicznego podziękowania dla osoby o otwartym sercu i niosącej pomoc innym. Ani też kolekcji nowości przygotowanych przez wystawców na sezon jesienno-zimowy.

Atrakcyjna i reprezentatywna dla rynku oferta wystawców, bogaty program ramowy, goście specjalni i wydarzenia towarzyszące – to wszystko powoduje, że targi Złoto Srebro Czas postrzegane są jako sprawdzona forma komunikacji biznesowej dla branży jubilersko-zegarkowej. Nawet w trudnych ekonomicznie czasach impreza nie odczuła widocznego spadku liczby wystawców ani odwiedzających, co świadczy o jej stabilnej pozycji. W 2014 r., podobnie jak w poprzednim, wystawiało się ponad 300 firm, a odwiedziło je ok. 6 tys. osób.

Materiał prasowy
jubicom.eu
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookie.