Opublikowane przez:Andrzej Sadowski (administrator) - PB Group

Data: 07/03/2015 11:51:27
Kategoria: Targi i Giełdy | Tablica: Jubinale Targi w Krakowie | Źródło: pb.info.pl
Targi JUBINALE 2015 - podsumowanie
Ósma edycja Letnich Targów Biżuterii i Zegarków Jubinale, która odbyła się w dniach 11-13.06.2015, po raz kolejny stała się głównym miejscem spotkań branży jubilerskiej przed sezonem letnim i zamieniła Kraków w stolicę biżuterii. Dzięki organizacji targów na większej hali terenów targowych EXPO Kraków (powierzchnia 5.000 m2), udział w nich mogło wziąć prawie 200 wystawców z Austrii, Belgii, Bułgarii, Czech, Hiszpanii, Litwy, Niemiec, Polski, Portugalii, Turcji, Ukrainy i Włoch.

Oferowany asortyment obejmował niemal wszystkie sektory branży jubilerskiej i zegarkowej, a pochodzenie oferowanych produktów z różnych zakątków świata zapewnił kupcom możliwość znalezienia wyjątkowych kolekcji z każdej półki. Międzynarodowość targów Jubinale staje się ich bardzo mocną stroną, tym samym zapewniając kupcom możliwość nawiązania kontaktów na skalę międzynarodową, co w dzisiejszych czasach silnej konkurencji na każdej płaszczyźnie, jest niezwykle ważne.

Oprócz firm i artystów przedstawiających ofertę handlową, w targach wzięli udział Patroni Branżowi wydarzenia – Ogólnopolska Komisja Złotniczo – Jubilerska, Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników oraz Stowarzyszenie Rzeczoznawców Jubilerskich, którzy chętnie udzielali bezpłatnych porad na swoich stoiskach. Towarzyszyli im także przedstawiciele innych, cenionych organizacji branżowych, takich jak Zespół Szkół Plastycznych w Częstochowie, Galeria Sztuki w Legnicy czy Portugalskie Stowarzyszenie Producentów Biżuterii i Zegarmistrzostwa AORP oraz organizatorzy innych imprez targowych z Polski i zagranicy.

Pierwsze dwa dni targowe (11.06 i 12.06) przeznaczone były jedynie dla branży jubilerskiej, a ich ostatni dzień (13.06) otwarty był również dla publiczności. Już podczas pierwszego dnia kupcy, pomimo panujących w tym czasie w Krakowie upałów, dopisali wzorowo i sprawili, że wystawcy mieli pełne ręce pracy. Na hali panowała jednak optymalna temperatura, zapewniająca komfortowe warunki pracy. Największa ilość kupców została odnotowana pierwszego i drugiego dnia. W stosunku do roku ubiegłego łączna ilość wejść wzrosła o 25% i jest jak dotąd najwyższą frekwencją w historii targów Jubinale. Szczególny wzrost odnotowany został w liczbie gości zagranicznych – głównie ze Słowacji, Węgier i Chin. Z przeprowadzonych podczas targów ankiet wynika iż 90% odwiedzających jest przekonana, że odwiedzi targi również za rok, co stanowi oczywisty sygnał, iż targi spełniły oczekiwania kupców i daje dowód na to, że rozwój wydarzenia utrzyma się przez kolejne lata.  

Tradycyjnie po zakończeniu pierwszego dnia targów (11.06.2015) odbył się Wieczór Wystawców Jubinale, na którym w luźniejszej atmosferze i przy lampce wina wystawcy mieli okazję nawiązać nowe znajomości, spotkać znajomych z branży i wymienić doświadczenia. Impreza odbyła się na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, co spotkało się ze sporym entuzjazmem gości. Podczas uroczystej kolacji, zwyczajowo wręczone zostały trzy statuetki „Klejnot Jubinale”. Jest to wyróżnienie, a zarazem podziękowanie przyznawane przez Organizatora firmom, które w szczególny sposób swoimi działaniami wspierają rozwój targów. Tegoroczne statuetki otrzymały firmy „Asimex Plus” i „Robis” oraz portugalskie stowarzyszenie „AORP”.  

Drugi rok na nowych terenach targowych EXPO Kraków utwierdził wszystkich w przekonaniu, że w targach Jubinale drzemie ogromny potencjał dalszego rozwoju i umiędzynarodowienia imprezy.

Dynamiczny rozwój wydarzenia, stale wzrastająca liczba wystawców, rekordowa ilość kupców branżowych z Polski oraz jeszcze bardziej wyraźny wzrost liczby odwiedzających z zagranicy to efekt długotrwałych wysiłków zarówno Organizatora, jak i Wystawców. To właśnie dzięki tym wspólnym działaniom udało się stworzyć targi, które stały się tak ważnym wydarzeniem zarówno dla fachowców z Polski jak i z Europy Centralnej. Wszystko wskazuje na to, że przyszłe edycje targów będą obfitowały w kolejne rekordy, a ich niewątpliwy rozwój utrzyma się na podobnym poziomie przez wiele kolejnych lat. Zachęcamy do polubienia strony Jubinale na Facebook’u, gdzie regularnie przedstawiane są ważne informacje dotyczące targów, sylwetki artystów oraz oferty wystawców.  

Kolejna edycja Letnich Targów Biżuterii i Zegarków JUBINALE 2-4.06-2016

Foto relacja >
jubicom.eu
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookie.