Opublikowane przez:Krzysztof Antonowicz (KrzysztofAntonowicz)

Data: 08/06/2013 12:46:31
Kategoria: Celebryci | Tablica: Ciekawe | Źródło: telegraph.co.uk
Pierścień Jane Austen - na razie nie dla Kelly Clarkson
Znakomita angielska powieściopisarka Jane Austen, znana przede wszystkim ze swojej najgłośniejszej powieści „Duma i Uprzedzenie” pozostawiła po sobie również złoty pierścionek z turkusem.  Przekazywany przez członków rodziny z pokolenia na pokolenie stał w się obecnie przedmiotem wystawionym na aukcję u Sotheby’s. Nie byłoby o nim tak głośno, gdyby nie fakt, że choć nową właścicielką  okazała się laureatka show American Idol, amerykańska piosenkarka Kelly Clarkson zwyciężając również w rywalizacji aukcyjnej przebiciem w wys. £ 152.450,00 to pierścionek nadal pozostaje w Anglii. Minister kultury Wielkiej Brytanii Ed Vaizey wydał decyzję o czasowym zakazie jego wywozu poza granice kraju w terminie do 30 września br. z możliwością przedłużenia do 30 grudnia br.  
                Jaka była motywacja ministra skutkująca taką decyzją, i  jakie szanse ma Kelly Clarkson na posiadanie tego pierścienia dowiedzieć się można z artykułu pod linkiem:   http://www.telegraph.co.uk/culture/culturenews/10216518/Singer-Kelly-Clarkson-prevented-from-taking-Jane-Austens-ring-from-UK.html 
jubicom.eu
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookie.