Opublikowane przez:Beata Kołodziejska (BeataPB) - Polska Biżuteria

Data: 09/21/2016 11:08:04
Kategoria: Nauka, Porady, Warsztaty | Tablica: Bursztyn | Źródło: deluxe.trojmiasto.pl
EMILIA KOHUT, biżuteria sensualna

Emilia Kohut - absolwentka wzornictwa na gdańskiej ASP. Warsztat jubilerski kształtowała w pracowni Sławka Fijałkowskiego. Od czterech lat zajmuje się projektowaniem i tworzeniem biżuterii. W jasnej, często transparentnej żywicy najchętniej zatapia bursztyn. Ale nie tylko. W swojej pracy wykorzystuje też drewno, ceramikę, beton, a nawet opiłki metalu zebrane na terenach Stoczni Gdańskiej. To twarde, ostre materiały, a mimo to biżuteria Emilii jest jasna, gładka, niezwykle lekka, w dotyku zawsze ciepła. Mówi o niej jak o przedłużeniu ciała, które ozdabia.

"Bursztyn traktuję jako tworzywo do pracy, a nie materiał szlachetny, wymagający stosownego potraktowania i godnej obróbki. Bursztyn to "niespodzianka", nigdy nie wiesz, co kryje w sobie jego brudna bryłka. Zaskakuje mnie, inspiruje, podpowiada niekonwencjonalne rozwiązania, nie stawia ograniczeń. Ja także nie chcę ich sobie stawiać" - Emilia Kohut.


Lubi to

jubicom.eu
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookie.