Opublikowane przez:Michał Kosior (homik8) - MSB

Data: 11/24/2016 15:39:55
Kategoria: Szkoły i Stowarzyszenia | Tablica: Bursztyn
300,00 PLN
Kurs oraz warsztaty w Gdańsku 2-3 grudnia 2016
Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników zaprasza na kurs oraz warsztaty w Gdańsku 2-3 grudnia 2016. Uczestnictwo w kursie oraz warsztatach wymaga wcześniejszej rejestracji, ak@amber.org.pl, tel +48 58 58 000 22, do 26 listopada 2016. Kurs podstawowy wiedzy o bursztynie kierowany jest do wszystkich, którzy chcą poszerzyć wiedzę o bursztynie. Ma za zadanie przekazać najważniejsze informacje o geologii i pochodzeniu bursztynu, współczesnych metodach obróbki i modyfikacji kamieni, inkluzjach i imitacjach, a także ugruntować i uporządkować poznane już informacje.     

Program kursu:
Regina Kramarska - Pochodzenie i złoża bursztynu bałtyckiego, inne żywice kopalne i żywice subfosylne
Małgorzata Kucharska - Metody obróbki i modyfikacji bursztynu
Ewa Wagner-Wysiecka - Imitacje bursztynu bałtyckiego
Elżbieta Sontag - Inkluzje organiczne w bursztynie bałtyckim
Anna Sobecka - Bursztyn w sztuce
Michał Kosior - Rynek bursztynu

Termin: 2 grudnia 2016 (piątek)
Czas trwania: godz. 9.00-16.00, 6 godzin + przerwa
Koszt:   300 PLN netto (370 PLN brutto) dla członków MSB
            350 PLN netto (430 PLN brutto) dla osób spoza MSB Miejsce: ECS Europejskie Centrum Solidarności, sala nr 4. Kurs zakończony dyplomem uczestnictwa   Warsztaty Gemmologiczne badania bursztynu, niektórych żywic naturalnych i ich imitacji przeprowadzi Jacek Ożdżeński, dyplomowany gemmolog Deutsche Gemmologische Gesellschaft i Polskiego Towarzystwa Gemmologicznego, członek fachowy DGG i PTGem, rzeczoznawca SRJ, ekspert bursztynu MSB, www.jacek-ozdzenski.pl Celem warsztatów jest zapoznanie z cechami charakterystycznymi dla różnych rodzajów bursztynu bałtyckiego oraz innych żywic kopalnych i najczęstszych imitacji. Poznanie metod badania i właściwości pozwoli na wstępne odróżnienie bursztynu od jego falsyfikatów, a także modyfikacji. Jest także podstawą do dalszego rozwoju wiedzy i umiejętności opartych na już nabytych. Każdy uczestnik będzie dysponował stanowiskiem roboczym w pełni wyposażonym w indywidualne źródło światła białego, lupy, pęsety, mikroskop i inne niezbędne narzędzia. Ćwiczenia będą polegały na zapoznaniu się z ponad 200 sztukami poglądowymi w postaci okazów, preparatów czy wyrobów gotowych z bursztynu, żywic i imitacji, które jednocześnie będą prezentowane na ekranie wraz z omówieniem ich cech charakterystycznych. W drugiej części zajęć każdy z kursantów otrzyma po 100 takich samych preparatów i kaboszonów do  indywidualnych ćwiczeń. Z powodu dużej ilości materiału ćwiczenia będą maksymalnie nastawione na praktyczne rozpoznanie, w nieznacznym zakresie dotyczyć będą zagadnień teoretycznych. Termin: 3 grudnia 2016 (sobota).
Czas trwania: 10.00-18.00, 8 godzin w tym przerwa
Miejsce: Gdańsk, ECS (Europejskie Centrum Solidarności), sala nr 4
Liczba stanowisk: 12 osób Koszt:
500 PLN brutto dla członków MSB
650 PLN brutto dla osób spoza MSB
Warsztaty zakończone dyplomem uczestnictwa

Lubi to

Jubinale.com
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookie.