Opublikowane przez:Ewa Orzechowska (EwaO)

Data: 08/28/2013 15:02:05
Kategoria: Targi i Giełdy | Tablica: Targi branżowe | Źródło: iijs.org
Kolejny sukces India International Jewellery Show 2013

Od 8 do 12 sierpnia br. w Mumbaju odbyła się jubileuszowa, 30. edycja targów International India Jewellery Show 2013, zorganizowana przez Indyjską Radę Promocji Eksportu Biżuterii i Kamieni Jubilerskich (Gem & Jewellery Export Promotion Council – GJEPC).

Targi odbyły się na terenach targowych o powierzchni 46,000 metrów kwadratowych. Na targach swoją ofertę zaprezentowało 860 wystawców na 1.800 stoiskach, a jeszcze więcej chętnych czeka na swoją kolej na wystawienie się w przyszłych latach na liście oczekujących.

Wydarzenie to jest największą tego typu imprezą w Indiach, drugą w Azji i czwartą na świecie. Odwiedziło ją ponad 30.000 kupców z 875 miast w Indiach oraz odwiedzający z 85 różnych państw. Każdego roku statystyki odwiedzających zwiększały się o 25%, co świadczy o stałym wzroście popularności tych targów nie tylko w Azji, ale także na całym świecie. W tym roku targi odwiedziło wiele międzynarodowych delegacji, między innymi z Azerbejdżanu, Bangladeszu, Chin, Węgier, Iranu, Japonii, Malezji, Związku Myanmaru, Nepalu, Pakistanu, Polski, Rosji, Singapuru, Tajlandii, Turcji, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Anglii, i Uzbekistanu.

W związku z tym, że IIJS to największe targi jubilerskie w Indiach, projektanci i wystawcy właśnie podczas tych targów przedstawiają swoje nowe kolekcje. Targi te są prestiżową i ważną platformą, gdzie najwięksi krajowi producenci pokazują swoje najcenniejsze wyroby – od biżuterii noszonej na co dzień, przez biżuterię wieczorową aż do diamentów i kamieni szlachetnych o różnym kolorze, kształcie i rozmiarze. Na targach można było także zobaczyć nowoczesne maszyny produkcyjne, narzędzia i akcesoria.

Indie stały się ważnym kierunkiem dla jubilerów z całego świata. Jako kraj zdobywają coraz większe uznanie w branży jubilerskiej dzięki swoim zdolnym projektantom, pięknym wzorom i konkurencyjnym cenom. Branża jubilerska jest jedną z najszybciej rozwijających się sektorów w kraju z 15% rocznym wskaźnikiem wzrostu. Obecnie Indie mogą pochwalić się trzecim największym rynkiem jubilerskim, zaraz po USA i Chinach. Roczne zapotrzebowanie na złoto w Indiach to 1000 ton, branża zatrudnia w Indiach 3,5 mln wykwalifikowanych pracowników a wartość eksportu jubilerki w Indiach to 40 bilionów dolarów.

Przez lata, IIJS stało się ważnym i niezastąpionym wydarzeniem, które oferuje wgląd w trendy rynku jubilerskiego i podkreśla sprawy ważne dla branży jubilerskiej. W ciągu 5 dni targowych na wielu seminariach prowadzonych przez ważne osoby indyjskiej branży jubilerskiej można nauczyć się wielu ciekawych rzeczy niezbędnych do pozostania na topie w przemyśle jubilerskim.

Kolejna edycja targów odbędzie się w dniach 17-21 lipiec 2013 w Bombay Exhibition Centre - Mumbai

Zapraszam na oficjalną stronę targów po więcej informacji.   

jubicom.eu
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookie.