Opublikowane przez:Blanka Kłoda (Blanka_Kloda) - KINGY.PL

Data: 05/23/2017 15:07:55
Kategoria: Wystawy, Wernisaże, Wydarzenia | Tablica: Wydarzenia
Srebrne majtki z drutu laureatem 26. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej TOŻSAMOŚĆ
Kulminacja 38. edycji Legnickiego Festiwalu SREBRO już za nami. 19 i 20 maja odbyły się wernisaże wszystkich 26 wystaw zorganizowanych w ramach tegorocznego Festiwalu oraz rozmaite wydarzenia towarzyszące jak intronizacja Złotego Palucha – patrona Festiwalu, koncert czy seminarium popularno-naukowe. Kolejny raz Legnica przez dwa dni była prawdziwą mekką artystów-złotników oraz znawców i miłośników biżuterii z całego kraju i wielu zakątków świata. Pogoda oraz twórcy i fani biżuterii i samego Festiwalu nie zawiedli i śmiało można powiedzieć, iż od Dworca Kolejowego po Akademię Rycerską Legnica faktycznie oddychała SREBREM.

Ogłoszenie zwycięzców oraz rozdanie nagród w 26. MKSZ Tożsamość miało miejsce w Holu Starego Ratusza.

Międzynarodowe jury 26. Konkursu Sztuki Złotniczej przyznało I Nagrodę (Grand Prix Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego), która trafiła do Susanne Matsche (Niemcy). Pracę tę można podziwiać na zdjęciu powyżej. Inne prace artystki można zobaczyć na jej stronie www.susannematsche.com. Szczególną uwagę warto poświęcić pierścionkom zaprojektowanym przez Susanne.
Jubinale.com
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookie.