Opublikowane przez:Ewa Orzechowska (EwaO)

Data: 08/22/2017 16:05:02
Kategoria: Celebryci | Tablica: Wydarzenia | Źródło: ambermart.amberexpo.pl
MARIACKA POD ŻAGLAMI

Ulica Mariacka jest uznawana za jedną z najpiękniejszych uliczek Europy. Raz w roku Mariacka świętuje, a jej przedproża tętnią życiem, sztuką i muzyką. To właśnie na Mariackiej bursztyn spotyka się ze sztuką w naturalnej scenografii ulicy, gdzie tradycyjnie ulokowały się pracownie i galerie bursztynnicze. Program wieczoru tworzą właściciele tutejszych galerii, artyści, restauratorzy, zaprzyjaźnione instytucje i organizacje oraz sami mieszkańcy. Święto ulicy Mariackiej to koncerty, wernisaże biżuterii, wystawy malarstwa i fotografii, warsztaty artystyczne, pokazy filmowe, spotkania autorskie. Wieczór tradycyjnie kończy uliczny pokaz mody i biżuterii.

To już ósma edycja święta, tym razem pod tytułem Mariacka pod żaglami. Będzie to nawiązanie do bliskości Motławy, historii, marynistycznego charakteru Gdańska. Po raz kolejny galerie, kawiarnie, sklepy, przedproża, wnętrza oraz sąsiedztwo kamienic ulicy Mariackiej zapełni się gośćmi.

Żródło: materiał prasowy
jubicom.eu
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookie.