Opublikowane przez:Blanka Kłoda (Blanka_Kloda) - KINGY.PL

Data: 02/14/2018 14:15:15
Kategoria: Targi i Giełdy | Tablica: Targi jubilerskie
Wystawa Bursztyn Bałtycki. Tradycja i innowacja na 45.edycji targów biżuterii i zegarków INHORGENTA 2018

Dzięki zaangażowaniu Miasta Gdańska w Monachium zostanie pokazana piękna wystawa Bursztyn Bałtycki. Tradycja i Innowacja. Wystawę tę kilka miesięcy temu można było oglądać w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Obejmuje ona ok. 400 wyrobów jubilerskich z bursztynem autorstwa zarówno rodzimych jak i międzynarodowych artystów.

W piątek, 16.02. o godzinie
 12.30 w hali C2 na stoisku nr 312/413 odbędzie się uroczyste otwarcie tej wystawy, którą otworzy wiceprezydent Miasta Gdańska Piotr Kowalczuk, a swoją obecnością uświetni także wiele osób związanych z bursztynem. Ze strony targów w uroczystym otwarciu będzie uczestniczył Tobias Groeber, Dyrektor Pionu Targów Konsumpcyjnych Messe Muenchen oraz Stefanie Maendlein, Dyrektor Targów INHORGENTA MUNICH.

Po oficjalnym otwarciu Miasto Gdańsk zaprasza wszystkich zgromadzonych na lampkę Prosecco oraz lokalne piwo z Browaru Kościerzyna, które jest także partnerem wydarzenia.


Wystawa prezentuje bursztyn bałtycki w sześciu ujęciach. „Wiedza o bursztynie” prezentuje naturalne okazy bursztynu i inkluzje z kolekcji Muzeum Bursztynu w Gdańsku oraz kolekcji prywatnej Christel i Hansa Wernera Hoffeins.

W dziale „Cytaty natury” pokazujemy biżuterię o naturalnych formach, z minimalną ingerencją w strukturę bursztynu. „Ekskluzywne rzemiosło” podkreśla związek między pracami współczesnych artystów z tradycjami rzemieślniczymi sięgającymi XVI/XVII wieku.

W dziale „Sztuka współczesna” znajdują się obiekty na wysokim poziomie wzorniczym, ekskluzywne i drogie. Pod hasłem "Innowacyjny design" prezentujemy projekty i prototypu studentów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W dziale „Moda na bursztyn" zwiedzający mogą zobaczyć kolekcje biżuterii pokazywane na Gali Mody i Bursztynu Amber Look, która towarzyszy największym na świecie targom bursztynu Amberif w Gdańsku.

Wystawa obejmuje kilkaset prac, wśród nich wiele nagradzanych i wyróżnianych w międzynarodowych konkursach wzorniczych. Wszystkie prace prezentowane są w nowoczesnych multimedialnych witrynach z transparentnymi ekranami lub w specjalnie zaprojektowanych gablotach. Nie brakuje nowoczesnych aranżacji, multimedialnych prezentacji i animacji. 

W ramach wystawy prezentowane będą również prace z wystaw realizowanych przezmiasto Gdańsk w ramach projektu „Gdańsk- Światową Stolicą Bursztynu”: Trend Book 2017, Gdańsk Baltic Amber Biennale 2017 i Międzynarodowych Warsztatów Bursztynniczych odbywających się w Gdańsku w latach 2009- 2016.
jubicom.eu
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookie.