Opublikowane przez:Blanka Kłoda (Blanka_Kloda) - KINGY.PL

Data: 03/06/2018 13:32:48
Kategoria: Sylwetki - Artyści, Projektanci | Tablica: Artyści, Projektanci | Źródło: galeriayes.pl
Biżuteria Alicji w Krainie czarów
Kinga Bagnowska to artystka, która podjęła próbę zaprojektowania rekwizytów, a także kostiumów dla wybranych bohaterów książki Lewisa Carrolla.
Stworzona przez nią biżuteria Alicji w Krainie czarów to duże nieregularne perły, które przypominać mają o arystokratycznym pochodzeniu bohaterki. Ponadto symbolizują ambiwalencję położenia postaci Alicji – kogoś kto jest jeszcze beztroskim dzieckiem a jednocześnie wkracza w burzliwy okres dojrzewania. W tym przypadku inspiracją była bogata i wyrazista hiszpańska biżuteria, jednakże dla przełamania jej dostojności a także zainspirowana muralami-wierszami, artystka namalowała na nich napisy w języku hiszpańskim: „Tu puedes con todo” („Możesz wszystko”) i „Todo es posible si lo intentas” („Wszystko jest możliwe jeśli wierzysz.”).

Zobacz >>>TUTAJ<<< jak wygląda biżuteria Alicji i cała reszt akostiumów i rekwizytow stworoznych przez Kingę Bagnowską.
jubicom.eu
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookie.