Opublikowane przez:Blanka Kłoda (Blanka_Kloda) - KINGY.PL

Data: 03/13/2018 21:09:55
Kategoria: Wystawy, Wernisaże, Wydarzenia | Tablica: Wydarzenia | Źródło: artjewelryforum.org
Wystawa "Biżuteria artystów od Picassa do Jeff Koons" w Muzeum des Arts décoratifs
Czy wiedzieliście, że Picasso, Alexander Calder i Jeff Koons tworzyli również biżuterię? Wielu światowej sławy artystów ma swój interes w biżuterii. Również wielu współczesnych artystów zainteresowało się biżuterią.

Diane Venet, która od ponad trzydziestu lat zbiera kolekcję biżuterii artystycznej, dzieli się swoją pasją do tych miniaturowych dzieł, które często odzwierciedlają formalny język artysty. Jej kolekcja około 230 sztuk, uzupełniona wyjątkowymi kredytami z galerii, kolekcjonerów i rodzin artystów, chronologicznie i tematycznie ilustruje pracę 150 artystów francuskich i zagranicznych.

Od 7 marca do 8 lipca 2018 r. Kolekcja biżuterii Diane Venet zostanie zaprezentowana na wystawie zaprojektowanej przez architekta wnętrz Antoine Plazanet i grafików ÉricandMarie w Muzeum des Arts décoratifs w Paryżu. Więcej informacji znajdziesz >>>TUTAJ<<<

Lubi to

amberif
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookie.