Opublikowane przez:Blanka Kłoda (Blanka_Kloda) - KINGY.PL

Data: 04/26/2018 13:08:28
Kategoria: Wystawy, Wernisaże, Wydarzenia | Tablica: Wydarzenia | Źródło: kulturalna.warszawa.pl
Noc Muzeów w Muzeum Bursztynu w Warszawie
W Noc Muzeów ( 19 maja ) warto odwiedzić Muzeum Bursztynu!
 
W trakcie Nocy Muzeów w Muzeum Bursztynu w Warszawie będzie dostępny zaimprowizowany warsztat bursztynniczy, gdzie będzie można podejrzeć stare techniki obróbki bursztynu i samemu spróbować popracować z replikami średniowiecznych narzędzi jubilerskich.

W oddzielnej sali prezentowane będą natomiast współczesne metody produkcji biżuterii z bursztynem. Zwiedzający będą mogli obserwować jubilerów przy ich codziennej pracy oraz samemu spróbować swoich sił w obsłudze takich maszyn jak polerka jubilerska, woskownik ciśnieniowy, kaboszoniarka i wiele innych.

Przygotowane będzie również stoisko dla tych z gości, którzy chcą wykonać własnoręcznie bransoletkę dla siebie lub swoich bliskich. Koszt takiej bransoletki to ok. 10-20 zł. 

Podczas trwania imprezy na jednym z ekranów wyświetlany będzie także film z połowów bursztynu nad Bałtykiem, a odwiedzający Goście otrzymają pamiątkowe karty okolicznościowe uprawniające do 10% zniżki na zakup biżuterii w salonach Bursztynek
amberif
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookie.