Opublikowane przez:Blanka Kłoda (Blanka_Kloda) - KINGY.PL

Data: 05/22/2018 22:20:52
Kategoria: Wystawy, Wernisaże, Wydarzenia | Tablica: Wydarzenia
Wernisaż wystawy Aleksandry Rybak pt. "Aleksandra Rybak. Eksploracja"
Aleksandra Rybak – artystka młoda, zdolna i oryginalna. Łączy zjawiskowo warsztat rzeźbiarski z wyczuciem projektantki.

W najbliższą sobotę 26 maja o godz. 14:00 zapraszamy na jej wernisaż, który będzie mieć miejsce w holu Gmachu Głównego MNKD przy kazimierskim Rynku 19. Wystawa będzie prezentowana w "Srebrnych Przestrzeniach".

Wstęp wolny.

Termin wystawy: 27 maja – 24 lipca 2018

Dzieła pokazywane na wystawie Eksploracja są efektem refleksji nad naturą, badania jej zmian w makro i mikro świecie, ciągłej transformacji jej kształtu, struktury, faktury, barwy i energii. Jednocześnie ekspozycja jest też świadectwem poszukiwania własnej drogi twórczej. Artystka często pomija techniki i technologie stosowane w biżuterii, przystosowując te znane w rzeźbie. Prezentowane na wystawie obiekty są dla niej jednym, wspólnym przekazem, poza materią, rozmiarem, bez podziałów na dyscyplinę rzeźbiarską, czy jubilerską.  

Fundamentem i siłą nośną projektów jest obserwacja natury, jej piękna, złożoności form organicznych, które dają możliwość ruchu i reagowania na zmiany.

Aleksandra Rybak została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Biżuterii Artystycznej "Prezentacje 2017", który poświęcony był zagadnieniu "Srebro i Papier". Artystka przedstawiła pracę zatytułowaną "Czerw", w której w nowatorski i oryginalny sposób połączyła umiejętności rzeźbiarskie ze złotniczymi. Nagrodą w Konkursie było zorganizowanie przez Muzeum Nadwiślańskie autorskiej wystawy.

Aleksandra Rybak jest artystką i projektantką, która realizuje się w rzeźbie i projektowaniu biżuterii. Ukończyła Wydział Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku w pracowni prof. Sławoja Ostrowskiego oraz Projektowania Biżuterii w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Obecnie pracuje w Zespole Szkół Plastycznych w Częstochowie. Od 2013 roku należy do grupy projektowej Dziewiątka.
jubicom.eu
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookie.