Opublikowane przez:Krzysztof Antonowicz (KrzysztofAntonowicz)

Data: 09/24/2013 00:43:19
Kategoria: Targi i Giełdy | Tablica: Targi
Wrzesień na targach
Jesień dopiero co się zaczęła, liście jeszcze niechętnie zmieniają kolory i opadają a dzieci zbierają pierwsze kasztany i żołędzie na ulicach i w parkach. Jednak branża jubilerska już jakby po targowej, wrześniowej kulminacji i gorączce. Najważniejsze wrześniowe imprezy branżowe zapoczątkowane przez „ Jewellex Africa 2013”( 31.08.-02.09.2013) wsparte cyklem Fashion Week tzw. „Wielkiej Czwórki” czyli  New York, London, Milan, już za nami. Z wyjątkiem tylko Paris FW, na który jeszcze można zdążyć, gdyż zaczyna się już jutro i potrwa do 2 października br. I choć  u nas jeszcze ten cykl trwa http://www.fashionweek.pl/, ( z tego co wiem, Pracownia Biżuterii Motyle i Jacek Ostrowski zapraszają do Łodzi 15-20.10.2013r.) decyzje w zasadzie w większości już zapadły, trendy na sezon wiosna/lato 2014 są już doskonale znane. Nasza branża jubilerska analizuje napływające informacje i szykuje nowe kolekcje, ale też nabiera oddechu po wojażach i występach na różnych międzynarodowych imprezach wystawienniczych.
                Bardzo ważne targi International Jewellery London, zapoczątkowujące cykl europejskich imprez branżowych w miesiącu wrześniu gościły dwóch polskich wystawców. Byliśmy również na Dalekim Wschodzie, na 52 edycji targów Bangkok Gem & Jewelry Fair w Tajlandii, gdzie od lat wystawiają się również firmy z Polski. W ostatniej, wrześniowej edycji nasza reprezentacja  liczyła czterech wystawców. Natomiast liczba reprezentantów Polski na największych jubilerskich targach wrześniowych na świecie tj. na  September Hong Kong Jewellery and Gem Fair w Hong Kongu, które miały miejsce w dwóch znakomitych pod względem rozwiązań architektonicznych i fantastycznie położonych obiektach : AsiaWorld-Expo HK  dniach 11-15.09.2013 oraz HK Convention & Exhibition Centre w dniach 13-17.09.2013 wzrosła  w ostatniej edycji tych targów do 18 firm, co zauważyli i podkreślają również sami chińczycy w swojej branżowej prasie http://www.silverstyles.com/en/news/8598/Greater-Polish-presence-at-September-Fair.html.       
   Wracając do Europy  - na targach, które miały miejsce w Vicenzie we Włoszech, zarówno na  VicenzaOro Fall jak i PALAKISS nie zabrakło również naszej stałej reprezentacji wystawców z Polski, do których w tym roku dołączyła firma Corundum.  Junwex Moscow 2013 w Moskwie jak dotychczas (brak opublikowanego katalogu z 2013r.) nie odnotowały niestety obecności naszych firm w charakterze wystawców, natomiast Marcin Zaremski, jako jedyny reprezentował nas na  targach, Pretiosa Vienna Jewellery & Watches Exhibition w Wiedniu. Zakończone niedawno targi Hodiny a Klenoty w Pradze, urozmaiciły swoją obecnością występując tam tradycyjnie już od kilku lat firmy: promująca polską branżę jubilerską  PB Group  i  firma JUBILEX.  
       Stany Zjednoczone obfitują w różnego rodzaju targi typu Gift  &  Mineral  Show organizowane głównie w miesiącu wrześniu. Nie sposób więc wymienić nawet te najważniejsze, gdyż właściwie niemal w każdym stanie coś „z tego gatunku” targów jest organizowane. Przywołując tylko dla porównania np. targi w Tucson o nazwie JOGS Gem, Jewelry & Gift Show - September 2013,  w przeciwieństwie do ich edycji styczniowo-lutowej goszczącej naprawdę dużą liczbę polskich reprezentantów branży jubilerskiej,  głównie z bursztynem,  -  w bieżącym miesiącu nie znalazłem  żadnej z nich na liście wystawców.   
              Liczymy, że udział naszych firm w tej szerokiej gamie imprez targowo-wystawienniczych – tylko w miesiącu wrześniu - przyniesie również wymierne korzyści nie tylko dla nich samych, ale również i dla nas w postaci nowych, atrakcyjnych i uwzględniających najnowsze trendy modowe wzorów biżuterii.

            A dzieci niech nadal, tradycyjnie jesienią zbierają liście,  kasztany i żołędzie. Może przy ich pomocy też wykreują dla nas jakieś cudowności. Na razie takie skarby, może później, gdy dorosną będzie to coś ... z biżuterii?


zdjęcie http://www.marco-is.com/eng/wp-content/uploads/Senza-titolo-14.jpg
Prawda? Od kreatywności w tak niełatwym materiale też się czasamni zaczyna wielka kariea.
Kasztanowe naszyjniki bardzo kreatywne ;-)
Andrzeju, a taki design odpowiada? http://www.qlturka.pl/dla_dzieci,sztuki_plastyczne,w_pomyskowie___jesienna_bizuteria,2485.html
To ja czekam na fotkę naszyjnika z kasztanów!

Lubi to

jubicom.eu
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookie.