Opublikowane przez:Blanka Kłoda (Blanka_Kloda) - KINGY.PL

Data: 07/27/2018 12:42:05
Kategoria: Gospodarka i Ekonomia | Tablica: Gospodarka | Źródło: pb.pl
Nienormalne inwestycje w LPP
Oto jak polska (rodzinna) firma LPP S.A. zajmująca się projektowaniem, produkcją i dystrybucją odzieży z rozmachem inwestuje swoje pieniądze:

"Tylko w 2017 r. wpłaciliśmy do budżetu 813 mln zł podatków, a w całej naszej historii przekazaliśmy organizacjom pozarządowym 19,6 mln zł. Jak słyszę, że oficjele przecinają wstęgę, bo ktoś otworzył montownię, w której zatrudni 50 osób, to się tylko uśmiecham. My do 2020 r. zainwestujemy 1,5 mld zł, 400 mln zł w nowe centrum logistyczne. Co roku budujemy 150 tys. mkw. powierzchni sklepów, pracuje dla nas 100 ekip budowlanych i wykończeniowych, w dziale aranżacji i projektowania zatrudniamy już blisko 100 osób, a to tylko część firmy. Ważniejsze jest to, że wśród naszych pracowników jest 1,1 tys. osób kreatywnych. Nasze nakłady na kreację to 160 mln zł rocznie, dzięki czemu co roku powstaje 40 tys. projektów. W LPP mamy już 350 specjalistów z branży IT — na nowoczesne technologie przeznaczamy 60 mln zł rocznie. W sumie zatrudniamy 25 tys. osób, a na Pomorzu pracuje dla nas 300 podmiotów."

Przeczytaj bardzo szczery i niesamowicie ciekawy wywiad z Markiem Piechockim - współtwórcą LPP >>>TUTAJ<<<
jubicom.eu
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookie.