Opublikowane przez:Beata Kołodziejska (BeataPB) - Polska Biżuteria

Data: 11/28/2018 12:45:15
Kategoria: Wystawy, Wernisaże, Wydarzenia | Tablica: Muzeum Bursztynu | Źródło: gdansk.pl
Muzeum Bursztynu w Wielkim Młynie w Gdańsku

Muzeum Gdańska podpisało umowę z wykonawcą na termomodernizację Wielkiego Młyna. To pierwszy etap działań, których celem jest utworzenie w tym gdańskim XIV-wiecznym obiekcie nowoczesnego Muzeum Bursztynu.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nową ekspozycję będzie można odwiedzić już w 2021 roku.

Zgodnie z planami Muzeum Gdańska w zmienionej i odremontowanej przestrzeni Wielkiego Młyna nowe Muzeum Bursztynu w Gdańsku zajmować ma powierzchnię ok 1100 m2. W obiekcie znajdzie się nie tylko wystawa stała ukazująca Gdańsk jako stolicę bursztynu. Będzie tu również strefa edukacyjna, a także komercyjna, miejsce na wystawy czasowe i część biurowa. Na najniższej kondygnacji pojawią się sklepy z biżuterią i restauracje, w których będzie można - jak chcą pomysłodawcy - skosztować specjałów z dodatkiem bursztynu.


Jubinale.com
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookie.