Opublikowane przez:Blanka Kłoda (Blanka_Kloda) - KINGY.PL

Data: 12/03/2018 23:46:29
Kategoria: Wystawy, Wernisaże, Wydarzenia | Tablica: Wydarzenia | Źródło: amber.org.pl
Zrób sobie prezent na Mikołajki i odwiedź wystawę BLACK'N'AMBER autorstwa Michaliny Owczarek.
Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników zaprasza do Galerii MSB na otwarcie wystawy pod patronatem Prezydenta Miasta Gdańska - BLACK'N'AMBER.

Wystawa odbędzie się już 6 grudnia o godz. 19:00 w Galerii MSB przy ul. Warzywnicza 1 w Gdańsku. 

Na wystawie zaprezentowana zostanie kolekcja BLACK'N'AMBER autorstwa Michaliny Owczarek.

Michalina Owczarek ukończyła Akademię Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi na kierunku Projektowania Biżuterii. W tym roku obroniła doktorat pod tytułem „Rozkład Formy-Budowa Formy” pod kierunkiem prof. Andrzeja Bossa. W 2017 roku otrzymała nagrodę Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników podczas Festiwalu Srebra w Legnicy. Jej prace znajdują się między innymi w kolekcji Muzeum Okręgowego w Sandomierzu oraz w Galerii Sztuki w Legnicy.

BLACK'N'AMBER to moja najnowsza kolekcja łącząca ze sobą prostotę i elegancję. Pragnęłam odejść jak najbardziej od tradycyjnej biżuterii z wykorzystaniem bursztynu, której większości ludzi kojarzy się z bogactwem formy, tworząc minimalistyczne brosze, noszące znamiona rzeźby. Punktem wyjścia całej kolekcji jest połączenie bursztynu z jednym kształtem, modułem, który przechodzi transformacje. Dzięki cięciu, wyginaniu czy zmianie powierzchni wykorzystana forma zyskuje nowe wartości estetyczne podkreślając na różne sposoby dominantę jaką jest bursztyn - tak o swojej wystawie mówi sama Michalina Owczarek.

Przeczytaj więcej o wydarzeniu TUTAJ
Ambermart
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookie.