Opublikowane przez:Blanka Kłoda (Blanka_Kloda) - KINGY.PL

Data: 02/12/2019 11:40:40
Kategoria: Wystawy, Wernisaże, Wydarzenia | Tablica: Wydarzenia | Źródło: amberif.amberexpo.pl
AMBERIF DESIGN AWARD 2019
Zapraszamy na 23. Międzynarodowy Konkurs Biżuterii z Bursztynem

Celem i zamierzeniem konkursowym jest promocja bursztynu jako źródła wyrazu artystycznego.

Przedmiotem konkursu jest zaprojektowanie autorskiej biżuterii artystycznej z bursztynem zainspirowanej tematem konkursowym na dany rok.  

Kairos  

Rozpoznaj właściwy moment i szybko wykorzystaj okazję! Nie bój się, ani nie wahaj, tylko chwytaj tę szansę! Dodaj skrzydeł swojej myśli, a idealna odpowiedź wpadnie Ci w ręce! Starożytni pitagorejczycy uważali kairos za jedno z najbardziej podstawowych praw rządzących wszechświatem, łączące ze sobą jego dualistyczne cechy. Podążając za nimi, czas daje kairosowi chwile cennej szansy, szczęśliwego trafu i okazji. Tym samym kairos nakazuje, że to, co trzeba powiedzieć, należy powiedzieć we właściwym czasie.  

Użycie bursztynu do wyrażenia idei kairosa jest czymś naturalnym. We właściwym momencie kairos był konieczny do zatopienia owada, do uchwycenia go w czasie, a potem trzeba było już tylko cierpliwie czekać. We właściwym momencie odkrywamy bursztyn w pełnej krasie i dojrzałości jego niezwykłych barw.  

Targi Amberif zapraszają artystów z całego świata do podzielenia się przez swoje prace własną koncepcją kairosa. Pochwyćcie kairosa, skorzystajcie z okazji i nie pozwólcie zmarnować się chwili. Międzynarodowe jury czeka na Waszą interpretację kairosa.

Więcej na temat konkursu (zgłoszenia online, pliki dpo pobrania ) znajdziesz TUTAJ
Ambermart
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookie.