Opublikowane przez:Blanka Kłoda (Blanka_Kloda) - KINGY.PL

Data: 03/29/2019 12:38:19
Kategoria: Wystawy, Wernisaże, Wydarzenia | Tablica: Wydarzenia
Powstaje Muzeum Biżuterii Współczesnej
W najbliższą sobotę 30 marca 2019 o godzinie 12:00, w Warszawie, przy współpracy z Centrum Praskim Koneser powstaje MUZEUM BIŻUTERII WSPÓŁCZESNEJ - pierwsze, jedyne takie miejsce w Polsce, wyjątkowe w skali światowej.

Czołowi polscy artyści od dawna biorą udział w konkursach i wystawach biżuterii w kraju i na świecie. Wielu z nich chciało podzielić się swoją twórczością, nie tylko ze środowiskiem artystycznym, ale przede wszystkim, chcieli pokazać ją szerokiemu światu.

W 2017 powstała Fundacja Promocji Wzornictwa, która za cel główny postawiła sobie promocję polskiej biżuterii i jej twórców oraz stworzenie takiego właśnie miejsca, jakim jest Muzeum Biżuterii Współczesnej. Przez lata uzbierała się bardzo duża kolekcja prac, kolekcja, która mimo swojego wieku, dla wielu z nas będzie odkrywcza i inspirująca.

W Muzeum zobaczyć będzie można arcydzieła polskich złotników i projektantów. To tu właśnie odbywać się będą warsztaty, prezentacje twórczości artystów, ciekawe spotkania i konkursy. Jest to miejsce, w którym przedstawiane będą szerokie perspektywy współpracy z twórcami także z innych dziedzin sztuki. W sobotę otworzy się nowy rozdział w historii polskiej biżuterii współczesnej. 

Nie może Was tam zabraknąć!
jubicom.eu
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookie.