Opublikowane przez:Blanka Kłoda (Blanka_Kloda) - KINGY.PL

Data: 03/29/2019 13:18:16
Kategoria: Sylwetki - Artyści, Projektanci | Tablica: Artyści, Projektanci | Źródło: crystals-from-swarovski.com
Suknia #MarleneGlows firmy ElektroCouture została uhonorowana wystawą Google Arts & Culture
Minęły dwa lata, odkąd niezwykła suknia (na zdjęciu powyżej) wyruszyła w światową trasę. Teraz została zauważona przez kolekcję Google Arts & Culture. Co jest takiego specjalnego w tej sukni? Nie tylko jest pionierem FashionTech, ale po raz pierwszy ożywiła wizjonerski projekt naszkicowany w 1958 r. według stylowej ikony Marlene Dietrich.  

Marlene Dietrich, jedna z najbardziej charyzmatycznych gwiazd Złotego Wieku Hollywood, była kobietą kontrolującą swój wizerunek, aż po najdrobniejsze szczegóły. Sama uczyniła rolę femme fatale i zrozumiała znaczenie projektowania kostiumów i oświetlenia, w tym sposób interakcji w celu stworzenia dramatu. Jednym z jej marzeń było stworzenie sukni, która rozświetliłaby scenę - dosłownie. W listach do projektanta Jeana Louisa napisała: „Najważniejszą rzeczą jest efekt. Musimy znaleźć sposób na rozjaśnienie sukni. ”  

To był przyciągający wzrok pomysł, ale Marlena oczywiście chciała mieć absolutną kontrolę. W tym miejscu jej plany wyprzedzają ich czasy: opisywała technologię noszenia - interaktywną sukienkę: „Jeśli martwisz się o stronę techniczną ... nawiązuję kontakt z moją stopą (na drucie prowadzącym do małej płytki na podeszwie). Płytka kontaktowa, która jest zasilana elektrycznie przez główną linię, znajduje się na podłodze sceny. W ten sposób mogę zapalić i zgasić światło kiedy tylko chcę".  

Choć genialnie innowacyjna, nie udało się jej osiągnąć wizji w 1958 r., ponieważ ryzyko porażenia prądem było tylko jednym z problemów do pokonania!  

Zainspirowany jej oryginalnymi szkicami, ElektroCouture postanowił połączyć rzemiosło artystyczne z najnowocześniejszymi technologiami. Założycielka Lisa Lang wyjaśnia: „Chcieliśmy zrobić sukienkę odpowiednią na 2017 r., A nie 1958 r. Ma ona blask i kwiaty, których Marlena chciała, ale kwiaty są tworzone za pomocą druku 3D i technologii cięcia laserowego, a następnie szyte ręcznie do sukienki haute-couture. ”  


Lang zwrócił się również do Forstera Rohnera, który opracowywał tekstylne materiały LED z wykorzystaniem „funkcjonalnych kryształów” Swarovskiego. Rozświetlił kwiatowy szczegół 151 diodami LED Osram i 2371 kryształami niestandardowymi - diody LED można włączać zdalnie i zmieniać wzory światła, aby ustawić nastrój. Rezultatem jest czysty, pudroworóżowy tiulowy cud nauki, który pokazuje, jak wczorajsze fantazje twórcze mogą kształtować jutrzejszą rzeczywistość komercyjną.  

Jej wyjątkowa historia i innowacyjna jakość uczyniły suknię #MarleneGlows jedną z pierwszych współczesnych części FashionTech, które zostały wprowadzone do kolekcji online Google Arts & Culture, przy wsparciu Stowarzyszenia Niemieckich Projektantów Mody i Tekstyliów (VDMD).
jubicom.eu
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookie.