Opublikowane przez:Blanka Kłoda (Blanka_Kloda) - KINGY.PL

Data: 04/15/2019 15:12:45
Kategoria: Biżuteria | Tablica: Biżuteria | Źródło: benchpeg.com
Biżuteria ze szkła wykonywana metodą Pate de Verre.
Tradycja szkła w Japonii jest bardzo stara. Pierwsze szkło w Japonii znajduje się wśród pozostałości archeologicznych z okresu Yayoi (III wiek pne do III wieku ne). Oprócz importu europejskiego duża część japońskiej wczesnej wiedzy i technologii w zakresie produkcji szkła pochodzi z Chin. Podczas gdy wpływy zachodnie były silne, japoński styl szkła zachował swoją tożsamość i ducha.  

Mio Toyoda, który zajmuje się obróbką szkła, używa bardzo starożytnej techniki, znanej jako Pate de Verre, która pozwala na tworzenie obiektów trójwymiarowych bez użycia pieca.  

Polega ona na stworzeniu modelu z gliny lub wosku i formowaniu go za pomocą ogniotrwałego gipsu, który wytrzymuje wysokie temperatury. Ta negatywna forma trzyma szkło. Po upieczeniu forma kruszy się, ujawniając wcześniej utworzony model. Kawałek jest następnie głęboko czyszczony, po czym następuje końcowa instalacja. Jest to technika wymagająca dużo czasu i cierpliwości.

W przeciwieństwie do innych metod produkcji szkła, Pate de Verre ma przezroczystość, która jest zamierzonym wynikiem kolorów wprowadzanych do małych pęcherzyków, które pojawiają się podczas wypalania.  

Zobacz TUTAJ jak wygląda biżuteria ze szkła, która wykonywana jest metodą Pate de Verre.
Jubinale.com
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookie.