Opublikowane przez:Blanka Kłoda (Blanka_Kloda) - KINGY.PL

Data: 06/10/2019 11:31:57
Kategoria: Biżuteria | Tablica: Biżuteria | Źródło: benchpeg.com
Fluoroscencyjna biżuteria
Wiosną tego roku Galeria Luizy Guinness nawiązała współpracę z projektantką biżuterii Corą Sheibani. Kooperacja ta zaowocowała inauguracyjnym pokazem. 

Wystawa „Blask” miała na celu uczczenie fluorescencyjnych klejnotów: kamieni, które mają niesamowitą i niezwykłą właściwość świecenia w innym kolorze pod wpływem światła ultrafioletowego (UV). W ramach wystawy część przestrzeni galerii została przekształcona w instalację, która przedstawiała widzom mroczną krainę cudów, w której mogli eksplorować każdy unikalny kawałek świecącej biżuterii obok niesamowitych fluorescencyjnych i fosforyzujących minerałów.

„Fluorescencja i fosforescencja są istotną cechą niektórych klejnotów, jakość często pomijana, ale uważam, że powinna być wykorzystywana jako cecha projektowa” - mówi Sheibani.

Zobacz TUTAJ jak wyglądała wystawa i jak piękne okazy biżuterii wzięły w niej udział.
jubicom.eu
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookie.