Opublikowane przez:Ewa Orzechowska (EwaO)

Data: 07/24/2019 11:25:19
Kategoria: Targi i Giełdy | Tablica: Targi branżowe
AMBERMART 2019

AMBERMART 2019 
20.Międzynarodowe Targi Bursztynu 29-31.08.2019 | Gdańsk, AMBEREXPO

20. AMBERMART ZAPRASZA NA PREMIERĘ JESIENNYCH KOLEKCJI Targi bursztynu AMBERMART łączą w sobie elementy biznesowe, popularno-naukowe, szkoleniowe i rozrywkowe – dzięki temu spotkanie to jest niezmiennie atrakcyjne dla wszystkich miłośników bursztynu. W tym roku impreza odbędzie się w Gdańsku po raz 20. w dniach 29-31 sierpnia.  

Przede wszystkim BURSZTYN Targi AMBERMART otwierają jesienny sezon wystawienniczy, pozwalając zagranicznym kupcom na uzupełnienie oferty przed grudniowym szczytem handlowym. Zakres tematyczny targów obejmuje srebrną i złotą biżuterię z bursztynem, biżuterię oraz przedmioty użytkowe i dekoracyjne z bursztynu, kamienie kolorowe. Ważnym wyróżnikiem targów jest Galeria Projektantów, w której indywidualni twórcy, artyści oraz studia projektowe eksponują unikatowe kolekcje autorskiej biżuterii. W tegorocznej, 20. edycji weźmie udział blisko 200 wystawców z Polski i zagranicy. Organizator spodziewa się – podobnie jak w ubiegłym roku – ok. 3000 odwiedzających z 50 krajów. Widoczny spadek koniunktury w Chinach oraz duże nadzieje wystawców związane z zainteresowaniem zamawiających na rynkach europejskich pozwalają oczekiwać starannie przygotowanych ekspozycji oraz zupełnie nowych kolekcji biżuterii. 

Po kilku latach azjatyckiej hossy obecna sytuacja rynkowa skłania producentów do powrotu na tradycyjne rynki konsumenckie. Zwrot w kierunku klasycznej i nowoczesnej stylistyki, inspirowanej europejskim DNA wzornictwa widoczny był już podczas siostrzanej imprezy targowej – Amberif, odbywającej się w ostatni weekend marca, obecnie spodziewamy się utrwalenia tego trendu – z pewnością korzystnego dla różnorodności wyboru biżuterii z zastosowaniem bałtyckiego bursztynu. Ofertę jubilerskich produktów uzupełnia szeroki wybór limitowanych kolekcji, sygnowanych nazwiskiem autora i adresowanych zarówno do odbiorców indywidualnych, jak i galerii, portali internetowych zw. z designem, dziennikarzy obserwujących nowości i aktualne trendy. Liczymy, że odzew odbiorców, kupców i kolekcjonerów z Europy pomoże odbudować zainteresowanie współczesnym designem i wskaże kierunek ewolucji branży, atrakcyjny również dla klientów w Chinach, którzy po okresie intensywnych zakupów popularnych w buddyjskiej tradycji wzorów i motywów dekoracyjnych oraz określonego sortu bursztynowego surowca, również zwrócą uwagę na ofertę firm i projektantów, którzy odwołują się do międzynarodowego stylu.  

Wiedza o bursztynie Trendy i sposoby komunikowania w epoce internetu będą również motywem przewodnim wykładów i prezentacji, składających się na konferencję towarzyszącą targom. W jej trakcie dowiemy się o mechanizmach interpretowania wizualnych i marketingowych komunikatów przez generację Z - odbiorców wychowanych już w całości w kulturze przeglądarek, postaramy się również rozpoznać obszary w których opowieść o bałtyckim bursztynie może otrzymać atrakcyjną narrację i odwoływać się do współczesnego języka oraz mitów pop-kultury.  

Konkurs na najlepszy produkt Jak co roku będziemy poszukiwali najlepszych produktów spośród oferty wystawców AMBERMARTU. Zgłoszone prace oceni międzynarodowe jury. Wśród wyróżnionych w ten sposób obiektów zwykle znajdują się najbardziej wartościowe wzorniczo i przemyślane wykonawczo obiekty, których wizerunek staje się w kolejnych latach elementem strategii reklamowych kolejnych edycji bursztynowych targów, a niekiedy nawet wizytówką całej branży bursztynowej. Pozostajemy z nadzieją, że także w tym roku uda nam się wyłonić tego rodzaju przedmioty.  

Wystawa BALTIC AMBER. Legacy & Modernity Po spektakularnym sukcesie przygotowanej przez Urząd Miasta Gdańska oraz Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku wystawie „Bursztyn Bałtycki. Dziedzictwo i Nowoczesność” prezentowanej podczas Biennale Sztuki w Wenecji w prestiżowej galerii Spazio SV niedaleko placu San Marco. Staranną selekcję ponad stu unikatowych obiektów bursztynniczych, wybranych przez kuratora wystawy, prof. Sławomira Fijałkowskiego obejrzeć będzie można w samym sercu gdańskiej Starówki – w Sali Morskiej Ratusza Staromiejskiego. Termin wystawy nie został wybrany przypadkowo – liczymy, że ekspozycja stanie się wakacyjną atrakcją nie tylko dla licznie odwiedzających Gdańsk turystów, ale także zostanie uwzględniona przez fachową publiczność, której podstawowym celem przyjazdu są targi AMBERMART.

Formuła łączenia biznesowych zobowiązań oraz wysokojakościowej oferty kulturalnej, w centrum której znajdują się historyczne i współczesne obiekty kultury materialnej z zastosowaniem bałtyckiego bursztynu stała się od niedawna wspólną strategią Międzynarodowych Targów Gdańskich, Miasta Gdańsk oraz jego instytucji, których synergicznym celem jest wzmocnienie wizerunku bursztynu jako atrakcyjnego surowca jubilerskiego oraz roli Gdańska jako Światowej Stolicy Bursztynu.  

Święto Ulicy Mariackiej Zwieńczeniem AMBERMARTU będzie towarzyskie spotkanie na ulicy Mariackiej – uznawane za najpiękniejszą w Gdańsku i nazywanej także Bursztynową Piątą Aleją – tym razem pod hasłem „Bursztynowa Mariacka”. Organizatorzy – Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników oraz Międzynarodowe Targi Gdańskie – zapraszają do spędzenia potargowego wieczoru w atmosferze sztuki i designu w niezwykłej, architektonicznej scenerii oraz licznych atrakcji muzycznych, wystawienniczych, związanych z popularyzacją wiedzy o bursztynie na tej niezwykłej ulicy.

AMBERMART 2019 | www.ambermart.pl

Data: 29-31 sierpnia, godz. 10:00-18:00

Miejsce: AMBEREXPO Centrum Wystawienniczo-Kongresowe, ul. Żaglowa 11, Gdańsk

Rejestracja online dla gości branżowych oraz mediów: www.ambermart.pl

Organizacja: Międzynarodowe Targi Gdańskie SA

Kontakt: amberif@mtgsa.com.pl | tel. +48 58 55 49 134
jubicom.eu
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookie.