Opublikowane przez:Blanka Kłoda (Blanka_Kloda) - KINGY.PL

Data: 08/06/2019 18:19:45
Kategoria: Wystawy, Wernisaże, Wydarzenia | Tablica: Wydarzenia
Nele Blanckaert – Nico Delaide. Sztuka biżuterii
Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym zaprasza do Gmachu Głównego przy Rynku 19 na wystawę czasową pt. „Nele Blanckaert – Nico Delaide. Sztuka biżuterii ". Otwarcie wystawy uświetniło 13. edycję Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi".   

Nele Blanckaert oraz Nico Delaide to laureaci ubiegłorocznego konkursu Prezentacje 2018. Artyści pochodzą z Belgii. Nele Blanckaert zdobyła Grand Prix, a jej nagrodzony pierścień został doceniony za „architektoniczną konstrukcję połączoną z monumentalnym duchem przeniesionym do formy biżuteryjnej”. Nico Delaide otrzymał nagrodę Sekretarza Województwa Lubelskiego za pracę zatytułowaną „Baltic flower”. 

Tegoroczna wystawa pokaże artystyczne realizacje złotników prezentując szerokie spektrum ich mistrzostwa. Oboje projektują i wykonują biżuterię wykorzystując złoto, srebro, kamienie szlachetne oraz bursztyn. Będzie dominować to subtelne połączenie szlachetnego metalu z bursztynem. Biżuteria wykonana przez artystów-złotników daje możliwości różnorodnych skojarzeń. Widzimy wyraźne inspiracje naturą. Nowoczesna forma nie wyklucza formy użytkowej. Czujemy, że dla artystów ważna jest relacja piękny przedmiot – człowiek. Ten związek jest niezmiernie istotny, wyznaczony przez osobowość i cielesność. Dlatego biżuteria artystów jest i delikatna i drapieżna. Forma bywa czasami miękka, a niekiedy ostra.   

INFORMACJE O WYSTAWIE: Tytuł: „Nele Blanckaert – Nico Delaide. Sztuka biżuterii”  
Termin wystawy: 27 lipca – 6 październikia 2019
Wystawa czynna codziennie w godz. 10:00 -17:00
Miejsce: Gmach Główny / Rynek 19
Kurator: Dorota Seweryn-Puchalska
jubicom.eu
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookie.