Opublikowane przez:Blanka Kłoda (Blanka_Kloda) - KINGY.PL

Data: 10/22/2019 14:43:56
Kategoria: Wystawy, Wernisaże, Wydarzenia | Tablica: Wydarzenia | Źródło: designtellers.it
Tydzień Biżuterii w Mediolanie
Artistar Jewels 2019 prezentuje międzynarodowe i współczesne talenty. To wyjątkowe wydarzenie dla świata współczesnej biżuterii: synonim jakości i wyjątkowości, każdego roku pokazuje publiczności wybór ponad 500 designerskich biżuterii. Wydarzenie osiągnęło siódmą edycję i jest proponowane jako największy i najbardziej kosmopolityczny kolektyw Milan Jewelry Week - nowego tygodnia w mediolańskim harmonogramie całkowicie poświęconym światu biżuterii.

Palazzo Bovara na Corso di Porta Venezia w Mediolanie będzie oprawiać biżuterię na wystawie dla ekspertów i entuzjastów sektora od 24 do 27 października 2019 r. Wystawa jest otwarta dla publiczności z bezpłatnym wstępem i jest wspierana przez patronat gminy Mediolan oraz CNA Federmoda, który stanowi krajowy i jednolity system ogólnej reprezentacji włoskiego przemysłu modowego.

Spośród ponad 500 nominacji otrzymanych z całego świata kuratorzy Jewel Artistar wybrali 150 artystów z 40 różnych krajów.  Między innymi wspaniałą reprezentantkę z Polski - Sławę Tchórzewską.   Kryteriami oceny wyboru były: wysoka wartość artystyczna, eksperymenty techniczne, projekt, badania stylistyczne, osobista interpretacja tradycyjnych technik, oryginalność prezentowanych tematów i innowacja technologiczna.

Jewellery Artistar to wydarzenie, które przy każdej edycji oferuje nowe czytanie współczesnej biżuterii, proponując trendy ostatnich lat. Natura z wieloma aspektami, eksploracja ludzkiego ciała w ironiczny, a czasem nieskrępowany klucz, krytyka konsumpcjonizmu i problemy wywołane globalnym zanieczyszczeniem to powracające tematy z jesiennej edycji 2019.
Artistar Jewels to projekt, który w ostatnich latach gwałtownie się rozwija, gromadząc wsparcie zarówno od osób z zewnątrz, jak i rosnącej liczby entuzjastów. Sukces Artistar Jewels pozwolił nam przechwycić potrzebę położenia odpowiedniego nacisku na współczesną biżuterię, w silnym rozwoju w ostatnich latach, tworząc cały tydzień poświęcony temu: stąd pomysł uruchomienia pierwszego w Mediolanie Tygodnia Biżuterii ” -Założyciel Artistar Jewels Enzo Carbone

Zobacz więcej na ten temat TUTAJ
jubicom.eu
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookie.