Opublikowane przez:Blanka Kłoda (Blanka_Kloda) - KINGY.PL

Data: 10/22/2019 15:00:06
Kategoria: Wystawy, Wernisaże, Wydarzenia | Tablica: Wydarzenia
Wyjątkowy wieczór! Raz na 40 lat.
25 października przy okazji finisażu wystawy "Moim zdaniem... Wystawa biżuterii z komunikatem" w Galerii Sztuki w Legnicy odbędzie się wyjątkowe spotkanie. Spotkanie, które odbędzie się raz w ciągu 40 lat!  

Ten dzień zwieńczy obchody czterdziestolecia wspólnych legnickich wystaw. Swoją obecność już teraz zapowiedzieli Ci, którzy na wernisaże przyjeżdżali tu przed laty. I Ci, którzy swoje prace nadsyłają obecnie. Uczestnicy wystaw z każdego czasu. Wspomnimy tych, którzy Legnicę tworzyli i tych, którzy odeszli. Posłuchamy tych, którzy Legnicę tworzą współcześnie. Mam nadzieję, że wszystkich! To jest możliwe. Tu będzie można spotkać "staruchów", tu "starszyzna" pozna tych, którzy dopiero swoją historię z Legnicą rozpoczynają i to Oni będą ją budowali w przyszłości.  

W salach Galerii (nie na bankiecie, gdzie głośno i stoły przeszkadzają) będzie tłoczno. Swoją obecność zapowiedzieli goście z Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Gdańska, Łodzi, Poznania, Szczecina, Kazimierza Dolnego, z Górnego i Dolnego Ślaska, z Legnicy. Już od godzin przedpołudniowych na legnickim rynku będzie można spotkać osoby, których być może nie widzieliśmy od lat. Finisaż rozpocznie się o godz. 18, zaś kiedy skończymy? Na pewno następnego dnia ;-)  

BĄDŹ TEGO DNIA RAZEM Z PRZYJACIÓŁMI! Uściśnij rękę Markowi Nowaczykowi. Jak wyglądałoby polskie współczesne złotnictwo, gdyby czterdzieści lat temu nie ruszył w Polskę z legendarnym plecakiem?  

====================

Kilka uwag organizacyjnych: - jeżeli masz jakieś pamiątki z legnickich spotkań
- przywieź je ze sobą, pokaż, daj sfotografować;
- jeżeli masz zdjęcia lub filmy w wersji elektronicznej
- prześlij na adres: galeria@galeria.legnica.eu
- zabierz ze sobą tych, którzy być może się wahają;
- zawiadom tych, do których ta wiadomość nie dojdzie, a uważasz, ze dojść powinna (np. prześlij ją dalej);
- zgłoś wolne miejsca w samochodzie, może ktoś będzie dzięki Tobie dotrzeć łatwiej i przyjemniej;
- ze względów organizacyjnych zawiadom Gospodarzy, że masz własne preferencje żywieniowe, a także poproś ich o pośrednictwo w rezerwacji hotelu (będzie ciut taniej). Przede wszystkim jednak prosimy potwierdź swoją obecność mailowo lub telefonicznie, bo nie zostało dużo czasu, a organizacji - owszem.      

I ogromna prośba:

TO JEST SPOTKANIE JUBILEUSZOWE, po pierwsze jako wyraz uznania dla pracy wszystkich, którzy legnickie srebro budowali od roku 1979. Zatem bardzo prosimy, aby tematy związane z bieżącą polityką krajową i wydarzeniami ostatnich miesięcy pozostawić na inny czas.  

Do zobaczenia - bo Twoja obecność jest obowiązkowa ;-)

Bez Ciebie na pewno będzie nieco inaczej...  

W imieniu organizatorów Mariusz Pajączkowski
jubicom.eu
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookie.