Opublikowane przez:Blanka Kłoda (Blanka_Kloda) - KINGY.PL

Data: 11/20/2019 13:48:05
Kategoria: Wystawy, Wernisaże, Wydarzenia | Tablica: Wydarzenia
Biżuteria artystyczna. Nico Delaide & Nele Blanckaert
Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników zaprasza na wernisaż „Biżuteria artystyczna. Nico Delaide & Nele Blanckaert ", który odbędzie się 29 listopada (piątek), o godz. 18:00 w Galerii MSB.  

Nele Blanckaert oraz Nico Delaide to artyści pochodzący z Belgii. Oboje są laureatami ubiegłorocznego konkursu jubilerskiego Prezentacje 2018 . W konkursie tym Nele Blanckaert została nagrodzona Nagrodą Główną za pierścień „Livingon the edge”, a Nico Delaide otrzymał nagrodę Sekretarza Województwa Lubelskiego za pracę „Baltic flower”. 

Wystawę „Prezentacje" można było również podziwiać w Galerii MSB od 21.03 do 06.05.2019. W dniach 27.07- 06.10.2019 biżuteria autorstwa Nico Delaide i Nele Blanckaert była pokazywana w Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym na wystawie „Nele Blanckaert – Nico Delaide. Sztuka biżuterii”  

Na wystawie w Galerii MSB, zostanie zaprezentowany artystyczny dorobek belgijskich artystów złotników, którzy swoje prace tworzą z wykorzystaniem złota, srebra, bursztynu oraz kamieni szlachetnych. Biżuteria belgów odznacza się nowoczesnością, architektoniczną formą, która kontrastuje z organicznymi motywami oraz obiektami o symbolicznym znaczeniu. Rozwiązania konstrukcyjne obiektów, niekiedy zaskakują widza i wykazują przemyślaną drogę artysty od pomysłu do gotowej biżuterii.

Serdecznie zapraszamy na wernisaż! „Biżuteria artystyczna. Nico Delaide & Nele Blanckaert”
Termin: 29 listopada 2019 – 28 luty 2020
Miejsce: Galeria MSB, Warzywnicza 1, Gdańsk
Kurator: Małgorzata Siudak
Wystawa czynna od pon. do pt. 08:30 -16:30
jubicom.eu
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookie.