Opublikowane przez:Blanka Kłoda (Blanka_Kloda) - KINGY.PL

Data: 01/05/2020 23:21:00
Kategoria: Sylwetki - Artyści, Projektanci | Tablica: Artyści, Projektanci | Źródło: whitemad.pl
Artysta zmienia pnie chorych drzew w rzeźby dla dzieci
Plenerowe rzeźby pojawiły się w pobliżu przedszkoli w dzielnicy Wola w Warszawie. Do ich powstania wykorzystano pnie kilku drzew, które pozostały po wycince.  

Kolorowe rzeźby plenerowe wykonane powstały z pni pozostałych po wycince chorych lub zagrażających bezpieczeństwu drzew. Wykonane zostały przez artystę Roberta Wałaszewskiego, który od lat rzeźbi właśnie z wykorzystaniem drewna.

Każda rzeźba dopasowana została do stanu drewna, jego wysokości, spękań, układu sęków oraz przestrzeni, w której się znajduje. Powstałe w ten sposób ciekawe obiekty służyć mają dzieciom do zabawy, a także będą zwiększały atrakcyjność przestrzeni miejskiej wzbogacając krajobraz Woli – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola.

Zobacz więcej rzeźb stworzonych na warszawskiej Woli TUTAJ
amberif
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookie.