Opublikowane przez:Blanka Kłoda (Blanka_Kloda) - KINGY.PL

Data: 01/10/2020 22:47:52
Kategoria: Sylwetki - Artyści, Projektanci | Tablica: Artyści, Projektanci | Źródło: whitemad.pl
Płytki z recyklingu
Autorką kolorowej serii płytek jest Enis Akiev. Projektantka opracowała metodę produkcji płytek z plastikowych odpadów w ramach pracy licencjackiej w Międzynarodowej Szkole Projektowania w Kolonii.  

Projekt „Plastic Stone Tiles – The Nature of Waste” jest próbą odpowiedzi na pytanie, czym właściwie są śmieci? Jak można się ich pozbyć? Młoda projektantka wskazuje tutaj na błędne postrzeganie wyrzucania przedmiotów – plastikowych odpadów nie można tak łatwo się pozbyć. Kiedy myślimy, że wyrzucając jednorazowe talerze czy sztućce skutecznie się ich pozbywamy możemy być w wielkim błędzie. Najczęściej zmieniamy tylko miejsce ich przetrzymywania, a spora ilość plastiku trafia do rzek i następnie do oceanów.

Przeczytaj więcej na ten temat i zobacz jak wyglądają gotowe projekty z wykorzystaniem płytek zaprojektowaych przez Enis Akiev TUTAJ
jubicom.eu
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookie.