Opublikowane przez:Ewa Orzechowska (EwaO)

Data: 08/06/2020 10:14:25
Kategoria: Targi i Giełdy | Tablica: Targi branżowe | Źródło: amberif.amberexpo.pl
Amberif 2020
4 marca, na dwa tygodnie przed planowaną datą marcowych targów, zarząd Międzynarodowych Targów Gdańskich S.A. po długich konsultacjach z przedstawicielami wystawców oraz dogłębnej analizie biznesowych trendów i deklaracjach uczestnictwa międzynarodowych wystawców i kupców, podjął decyzję o przełożeniu terminu imprezy na 26-29 sierpnia 2020.   Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.

Gdańsk - Światowa Stolica Bursztynu. W jego centrum znajduje się Muzeum Bursztynu, przedstawiające najstarsze i najcenniejsze zabytki rzemiosła, Muzeum Inkluzji w Bursztynie z wystawą życia uwięzionego w bursztynie przed milionami lat. Na słynnej ulicy Mariackiej znajduje się wiele sklepów, galerii i pracowni współczesnych bursztynników, a w całym mieście liczne odwołania do bursztynowego dziedzictwa. Targi Amberif i Ambermart, warsztaty międzynarodowych projektantów, wystawy w galeriach i muzeach, mnogość instytucji otoczenia biznesu bursztynniczego i jubilerskiego oraz uczelni mających w spektrum zainteresowania bursztynem sprawia, że to tu przyjeżdża się po biżuterię i produkty bursztynowe, ale przede wszystkim po związaną z bursztynem wiedzę.

Targi Amberif. Raz w roku, podczas największych w Polsce targów jubilerskich oraz największych na świecie targów bursztynowych, dostępny jest tak znaczący wybór bursztynowej biżuterii zarówno pod kątem wzornictwa, różnorodności jak i jakości. W roku 2020 w sposób szczególny chcemy zaakcentować pozycję światowego lidera proponując nową aranżację hali dedykowanej producentom biżuterii z bursztynem – od unikatowych egzemplarzy, limitowanych kolekcji, aż po biżuterię outdoor’ową, inspirowaną aktualnymi trendami mody jubilerskiej.

Ponad połowa z 470 wystawców Amberifu to producenci oryginalnej biżuterii ze srebra i złota, kamieni jubilerskich, akcesoriów modowych. Nie brakuje tu także wiodących importerów i przedstawicieli producentów z Włoch, Turcji oraz krajów Dalekiego Wschodu. Wyróżnikiem targów jest Galeria Projektantów z wyjątkową strefą designu i ofertą biżuterii artystycznej niemal 70 polskich i europejskich twórców sztuki złotniczej. Amberif to także największy przegląd urządzeń, narzędzi, półfabrykatów, surowców czy materiałów do produkcji jubilerskiej. Polscy producenci oraz przedstawiciele światowych liderów prezentują swoją ofertę w dedykowanej im hali.

Specjalistyczne wydarzenie targowe jest także corocznym pretekstem do opiniotwórczych spotkań ekspertów z wielu dziedzin biznesu, nauki i sztuki, miejscem konferencji, sympozjów oraz towarzyszących wydarzeń kulturalnych. Targom zawsze towarzyszy bogaty program wystaw, seminariów, wykładów, spotkań czy szkoleń.

Znamy już wyniki tegorocznej, 24. edycji Międzynarodowego Konkursu na Projekt Biżuterii z Bursztynem Amberif Design Award, w którym udział wzięło 130 artystów z 25 krajów. To kolejny imponujący wzrost zainteresowania konkursem. Na Amberif Design Award nadesłano 169 prac, blisko 15% więcej niż rok wcześniej. Nagrodzeni i wyróżnieni artyści pochodzą z Polski, Finlandii, Tajwanu oraz Iranu. Tegoroczny temat: „Ultimate Beauty” skłaniać ma do refleksji nad znaczeniem estetyki, a celem konkursu jest promocja bursztynu jako inspirującego tworzywa ingerencji artystycznych. Nagrodę główną ufundowaną przez Prezydenta Miasta Gdańska 10.000 zł otrzymał Marcin Tymiński, nagrodę bursztynową przyznano Helenie Lehtinen z Finlandii, nagrodę srebrną Meng-Ju Wu z Taiwanu. Jury przyznało dwa wyróżnienia dla Adriany Lisowskie oraz Fatemeh Darzidarounkola z Iranu.

Do sierpnia poczekamy na dedykowany wystawcom konkurs AMBERIF SELECTION na najbardziej innowacyjny wzorniczo produkt prezentowany na targach. Konkurs towarzyszący targom od 1995 roku w tej edycji pojawi się w nowej odsłonie, gdyż nie tylko będzie nagradzał najlepsze prace, ale będzie się wiązał z mocną i konsekwentną promocją zwycięzców poprzez kampanie reklamowe targów i branży w Polsce i na świecie.

Zapraszamy na 27. Międzynarodowe Targi Bursztynu i Biżuterii AMBERIF w Gdańsku w dniach 26-29 sierpnia 2020. Warto TU być!

AMBERIF 2020

termin: 26-29.08.2020
miejsce: Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AMBEREXPO, ul. Żaglowa 11, Gdańsk
organizator: Międzynarodowe Targi Gdańskie SA
manager projektu: Anna Pilch | anna.pilch@mtgsa.com.pl | t. 58 55 49 107
patronat honorowy: Ministerstwo Rozwoju, Wojewoda Pomorski, Marszałek Województwa Pomorskiego, Prezydent Miasta Gdańska
partnerzy: Stowarzyszenie Rzeczoznawców Jubilerskich, Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników, Pomorska Izba Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Stowarzyszenie Twórców Form Złotniczych, Krajowa Izba Gospodarcza Bursztynu, Polskie Towarzystwo Gemmologiczne, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku

Zródło: http://amberif.amberexpo.pl/title,pid,4510.html
jubicom.eu
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookie.