Opublikowane przez:Blanka Kłoda (Blanka_Kloda) - KINGY.PL

Data: 10/07/2020 21:27:23
Kategoria: Targi i Giełdy | Tablica: Targi jubilerskie | Źródło: forbes.com
Koronawirus nadal sieją spustoszenie w harmonogramach targów biżuterii
Dobra wiadomość jest taka, że ​​wrześniowe targi biżuterii Vicenzaoro przebiegły zgodnie z planem. Zła wiadomość jest taka, że ​​obawy dotyczące zdrowia i podróży spowodowane globalną pandemią koronawirusa spowodowały odwołanie dwóch targów w październiku i przesunięcie terminu pokazu w 2021 roku.

Vicenzaoro, która odbyła się w dniach 12-14 września w Vicenzie we Włoszech, była krótsza i znacznie mniejsza niż zwykle, z 370 wystawcami w porównaniu z 1300 w 2019 roku. Organizatorzy targów, Italian Exhibition Group (IEG), nie podali danych dotyczących frekwencji na żywo. Jednak jego komponent online obejmował około 20 seminariów i ponad 600 spotkań biznesowych zorganizowanych online. Organizatorzy podają, że jego cyfrowy program przyciągnął ponad 3,5 miliona wyświetleń. Seminarium i część internetowa wydarzenia nosiła nazwę VOICE (Vicenzaoro International Community Event).  

Osoby, które tam uczestniczyły, były zdania, że ​​biznes jest, co zrozumiałe, powolny, ale ogólne wrażenie było dobre ze względu na możliwość ponownego osobistego nawiązania kontaktów.  

W międzyczasie nowa seria rządowych mandatów mających na celu ograniczenie groźby rozprzestrzeniania się wirusa w Wielkiej Brytanii spowodowała odwołanie targów The Jewellery Cut Live, które zostały już przełożone z września na 11 i 12 października. Jedna ustawa przyjęta we wrześniu ograniczyła liczbę osób dopuszczonych do spotkań towarzyskich do sześciu. Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson ogłosił we wtorek nowe ograniczenia dotyczące godziny policyjnej i dodatkowe ograniczenia liczby osób, które mogą gromadzić się publicznie.

„Reguła sześciu dotyczy tylko spotkań towarzyskich. Nie ma to wpływu na wydarzenia biznesowe. Jednak to, co ma wpływ na nasze wydarzenie, to fakt, że w pokoju może znajdować się tylko 30 osób ”- powiedziała we wtorek w e-mailu Rachael Taylor, współzałożycielka imprezy handlowej i konsumenckiej z udziałem niezależnych projektantów biżuterii.

„Miało to zostać zniesione dla obiektów zabezpieczonych przed COVID 1 października (stąd nasza pierwotna zmiana daty z września). Jednak chociaż nie wykluczyli tego, obecnie wygląda na bardzo mało prawdopodobne, aby ta recenzja miała miejsce, zwłaszcza po ogłoszeniu, które właśnie ogłosił Boris Johnson. Po tym, jak staraliśmy się sprawdzić, czy możemy znaleźć nowe miejsce - lub czy jest to w ogóle wykonalne w ramach przepisów - podjęliśmy bardzo smutną decyzję, aby pominąć ten sezon ”.   Taylor dodał: „Oczywiście, jesteśmy zaszczyceni, ponieważ wszyscy nasi projektanci desperacko chcieli się tam dostać, a tak wiele osób się zapisało. Jednak jest to całkowicie poza naszą kontrolą, więc musimy to zaakceptować i spojrzeć w przyszłość ”.  

Jewellery Cut Live to lokalne wydarzenie z udziałem większości projektantów z Wielkiej Brytanii i Europy. Ale ma potencjał wzrostu. W tym roku miała pierwszego głównego sponsora: Fuli Gemstones, firmę, która wydobywa i sprzedaje zielony kamień szlachetny Peridot. W oświadczeniu organizatorzy we wtorek stwierdzili, że trzyletni sponsoring Fuli pozostaje nienaruszony.

Kilka dni wcześniej Informa Markets, organizatorzy Istanbul Jewelry Show zaplanowanego na 8-11 października, umieścił na stronie internetowej pokazu biżuterię informację, że jej targi zostały odwołane. Informacja częściowo brzmi następująco:

W wyniku obecnych ograniczeń w podróżowaniu i po dokładnym rozważeniu zdecydowaliśmy się zmienić harmonogram Istanbul Jewelry Show na pierwotne daty 8-11 października 2020 r. Wydarzenie zostanie przeniesione na CNR Expo, Istanbul Fair Center w dniach 7-10 października 2021 r. Jak możesz sobie wyobrazić, ta decyzja była niezwykle trudna, ale po ścisłych konsultacjach z branżą i naszymi interesariuszami czujemy, że nie jesteśmy w stanie zorganizować wydarzenia, które spełnia bardzo wysokich standardów, które sobie wyznaczyliśmy i których słusznie oczekujesz. Podczas gdy Informa z powodzeniem organizuje wydarzenia, wykorzystując zestaw standardów opracowanych w celu zapewnienia ich bezpieczeństwa, jesteśmy przekonani, że zmiana harmonogramu na następny rok jest słuszna, biorąc pod uwagę niepewność co do podróży międzynarodowych.  

Pandemia koronawirusa zaczyna wpływać na pokazy zaplanowane na 2021 r. Wystawa Original Miami Beach Antique Show (OMBAS) w 2021 r. jest przenoszona ze stycznia na marzec. Organizatorzy targów, Emerald Exhibitions, w oświadczeniu wydanym w poniedziałek, stwierdzili, że decyzja o dostosowaniu terminów pokazów była oparta na ciągłych obawach związanych z pandemią COVID-19, w tym ograniczeniach w podróżowaniu zarówno w kraju, jak i za granicą, a także trwających ograniczeniach dotyczących dużych spotkania grupowe. Targi odbędą się teraz w dniach 12 - 16 marca 2021 r. W Miami Beach Convention Center.  

„Nasza społeczność jest niesamowicie chętna do ponownego spotkania się osobiście. Po konsultacji z wieloma naszymi wieloletnimi wystawcami i uczestnikami, a także z naszą radą doradczą, podjęliśmy decyzję o zabezpieczeniu terminów w połowie marca, aby zapewnić maksymalny sukces imprezy dla wszystkich typów klientów ”- powiedział Gannon Brousseau, EVP z Emerald Jewelry Group.

„Dane demograficzne zarówno wystawców, jak i uczestników Original Miami Beach Antique Show są międzynarodowe; przeniesienie dat na marzec idealnie pozwoli na zwiększenie udziału klientów zagranicznych pragnących podróżować do Miami ”.   W swoim 57. roku OMBAS prezentuje zabytkową i zabytkową biżuterię, zegarki, meble, sztukę, dekoracje do domu i przedmioty kolekcjonerskie od ponad 700 dostawców z ponad 30 krajów. Wydarzenie jest otwarte dla publiczności i handlu.

Źródło: www.forbes.com
jubicom.eu
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookie.