Opublikowane przez:Blanka Kłoda (Blanka_Kloda) - KINGY.PL

Data: 12/09/2020 15:44:35
Kategoria: Sylwetki - Artyści, Projektanci | Tablica: Artyści, Projektanci | Źródło: vo-plus.com
Obce stworzenia Hugo Kreita
Poprzez „Łzy”, swoją pierwszą kolekcję, Hugo Kreit debiutuje w świecie biżuterii przywołującej blask i zadziwienie, a także niepokój.

„Jestem bardzo szczęśliwy mogąc ogłosić, że po roku tworzenia, dziś wprowadzam na rynek moją markę biżuterii. Teraz robię biżuterię."  W ten sposób 7 września 2020 roku Hugo Kreit ogłosił wprowadzenie swojej nowej marki na Instagramie.

Debiut młodego projektanta przemysłowego, który poprzez swoją pierwszą kolekcję „Łzy” oferuje nam niepowtarzalny i złożony obraz, który może wywoływać spryt i zadziwienie, a także niepokój.

„To o latach 80-tych, science-fiction, blask i przerażenie, piękno w dziwności. Chodzi o księżniczki obcych". To hołd dla mutującej estetyki w której siła i kruchość znajdują kompromis poprzez odważne spotkanie pozornie sprzecznych materiałów i kształtów.

"W swojej pracy badam relacje między tym, co organiczne, a tym, co sztuczne. Lubię mieszać naturalne elementy z syntetycznymi substancjami. Szlachetne komponenty i kiepskie materiały mają takie samo znaczenie." 

Kreit stworzył pierwsze 100 sztuk „Łez” w całości ręcznie w swoim studio w mieszkaniu w Paryżu, używając sztucznych żywic, agatu i pereł. Całość połączona płynnym chromowanym wykończeniem dla uzyskania „szokującego” efektu. Zobacz więcej sztuk biżuterii z kolekcji "Łzy" Hugo Kreita TUTAJ
jubicom.eu
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookie.