Opublikowane przez:Blanka Kłoda (Blanka_Kloda) - KINGY.PL

Data: 12/17/2020 11:41:18
Kategoria: Wystawy, Wernisaże, Wydarzenia | Tablica: Wydarzenia | Źródło: vogue.pl
Zwycięzcy konkursu Allegro Prize 2020
Jury wyłoniło wyjątkowe osobowości świata sztuki. Uwagę zwraca niezwykła czułość artystów młodego pokolenia na bieżące tematy. Ich twórczość jest społecznym barometrem pokazującym palące problemy – zauważają jurorki Allegro Prize.

Allegro Prize to międzynarodowy konkurs skierowany do artystów – studentów, absolwentów i aktywnych twórców wszystkich dyscyplin sztuk wizualnych. Konkurs nie nakłada ograniczeń wiekowych ani narodowościowych. Podstawowym kryterium jest jakość sztuki, nad którym czuwa jury składające się z takich autorytetów jak Anda Rottenberg, Łukasz Ronduda czy Monika Brodka. W tym roku podczas pierwszej edycji Allegro Prize w burzliwych naradach wyłoniono najciekawsze osobowości świata sztuki i przyznano im nagrody finansowe o łącznej wartości 50 tys zł. Przeczytaj więcej o tegorocznej edycji Allegro Prize 2020 TUTAJ
jubicom.eu
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookie.