Opublikowane przez:Krzysztof Antonowicz (KrzysztofAntonowicz)

Data: 03/11/2014 23:35:56
Kategoria: Akcesoria i Dodatki | Tablica: Inne | Źródło: jewellermagazine.com
Globalizacja sektora detalicznego w branży jubilerskiej
Czy zapowiedziana fuzja dwóch potentatów na amerykańskim rynku jubilerskim, a w zasadzie kupno przez Signet Jewelers firmy Zale Corp., które dotychczas postrzegane były jako najwięksi rywale zapoczątkowuje proces  globalizacji rynku detalicznego w sektorze jubilerskim? Transakcja warta 1,4 miliarda dolarów amerykańskich skutkować będzie zarządzaniem przez nową firmę m.in. 3.653 punktami sprzedaży detalicznej, przejmując tym samym pierwszeństwo od dotychczasowego lidera firmy z Hong Kongu Chow Tai Fook, do której należy około 2.000 punktów.  
  Firma  Signet Jewelers  pozostająca numerem jeden w USA i Wielkiej Brytanii, w nowym układzie stała się również największą w Kanadzie. Bazując na nowym potencjale rozpatruje możliwość   budowy  platformy do dalszej geograficznej ekspansji.  
Czy następnym krokiem będzie Australia -  pyta jewellermagazine.com

Czy Signet Jewelers mają na myśli również nasz krajowy rynek? Nigdzie o tym nie wspominają.
Więcej o samej transakcji tutaj

Foto: www.jewellermagazine.com 

Lubi to

jubicom.eu
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookie.